Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi

19 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyły się Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi 2023 „Zainwestuj w Naszą Planetę”, organizowane dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego przez ZSDiOŚ. Uczniowie klasy VII wzięli udział w uroczystości podczas której wysłuchali wykładu na temat recyklingu odpadów komunalnych oraz ich odzysku, poszerzyli swoją wiedzę na temat dbania o naszą planetę. Obejrzeli ciekawe filmy na temat procesu odzyskiwania oraz recyklingu m.in. starych lodówek czy telewizorów. Na koniec odbyło się rozstrzygnięcie konkursu związanego z obchodami Dnia Ziemi oraz dbaniem o naszą planetę. Uczeń naszej szkoły, Mateusz Kopeć nagrał własny film „Zero waste w domu” i zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

Olga Kowalska, Jolanta Zasempa