INSTRUKCJA DLA UCZNIA / RODZICA

Link do pobrania aplikacji MS Teams (na komputer lub smartfon):

Pobierać należy plik oznaczony podpisem  Usługa Teams do zastosowań służbowych.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji niezbędne będzie zalogowanie się do systemu.

Dane do zalogowania Rodzice Uczniów klasy I otrzymają po wysłaniu wiadomości poprzez dziennik elektroniczny do jednego z wybranych nauczycieli:

Michał Wolski, Damian Proszowski.

W temacie wiadomości prosimy wpisać: TEAMS, a w treści prosimy podać Nazwisko Imię Ucznia oraz klasę.

Otrzymacie Państwo następnie zwrotną wiadomość z danymi do zalogowania. Będzie to nazwa użytkownika (tzw. login) oraz wygenerowane przez system hasło.

Uczniów / Rodziców Uczniów  klas II-VIII, którzy zapomnieli loginów /  haseł również prosimy o wysłanie informacji poprzez dziennik elektroniczny.

Aplikację MS Teams można też pobrać na smartfony z systemem Android lub iOS, wystarczy w sklepie Play lub AppStore wpisać MS Teams.

Zalecamy korzystać z tej aplikacji na komputerze, a na smartfonie w przypadku braku komputera w domu lub w przypadku rodzeństwa, które posiada tylko 1 komputer. Jedno dziecko może pracować na aplikacji w komputerze, drugie w telefonie. Jeśli dwoje dzieci chce używać aplikacji tylko w komputerze, to dzieci powinny logować się „na przemian” tzn. kiedy jedno dziecko skończy, musi się wylogować, a następnie drugie dziecko się loguje. Inna opcja: jedno z dzieci korzysta z aplikacji w komputerze, drugie w tym samym czasie może korzystać z aplikacji MS Teams zainstalowanej na smartfonie.