Podsumowanie konkursu „Matematyka w literaturze i sztuce”

W dniu 19 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu „Matematyka w literaturze i sztuce”. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas I-III liceum, I-IV technikum szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie mieli do wykonania prezentację multimedialną na podany temat. Celem konkursu było popularyzacja matematyki i pokazywanie jej obecności w otaczającym nas świecie, rozbudzanie twórczej inwencji młodzieży oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia, łączenie zainteresowań matematycznych z artystycznymi i humanistycznymi, rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń, integracja środowiska uczniowskiego szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z naszej szkoły do udziału w konkursie przystąpiło 7 uczniów klas VII i VIII. Prace były bardzo interesujące, zawierały ciekawe informacje. Dwoje naszych uczniów zdobyło dyplomy oraz nagrody. I miejsce zajął – Mateusz Kopeć – uczeń klasy VII, a III miejsce – Hanna Dratwa – uczennica klasy VIII. Serdecznie gratulujemy!

Olga Kowalska, Iwona Ociepa