Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika ma swoją siedzibę w Radomsku przy ulicy Narutowicza 207.

„Nasza szkoła kształci ludzi odpowiedzialnych, aktywnych i twórczych. Naszych uczniów cechuje kultura osobista i kultura słowa, znają i szanują tradycje szkoły, regionu i narodu. Mają poczucie przynależności do narodów europejskich, nie naruszają jednak wolności i godności innych.”

Placówka dysponuje dobrą bazą i wyposażeniem:

• boiskiem do piłki nożnej z nowoczesnymi lekkimi i bezpiecznymi bramkami;
  • salą gimnastyczną;
  • pracownią komputerową z projektorem multimedialnym i stałym dostępem do Internetu;
  • biblioteką i czytelnią wraz z 3 zestawami komputerowymi z dostępem do Internetu i drukarką;
  • pracowniami przedmiotowymi (humanistyczną, matematyczną i przyrodniczą);
  • 3 pracowniami edukacji wczesnoszkolnej z wyposażeniem multimedialnym,
  • pracowniami: ekologiczno-przyrodniczą, matematyczną i humanistyczną z tablicami multimedialnymi i
    nowoczesnymi pomocami,
  • salą dla oddziału przedszkolnego;
  • nowoczesnym miejscem zabaw dla najmłodszych uczniów;
  • placem zabaw,
  • gabinetem logopedy i pedagoga;
  • świetlicą i stołówką wraz z zapleczem kuchennym;
  • szatnią.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych i kreatywnych nauczycieli, którzy oprócz obowiązkowych zajęć prowadzą różnorodne zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów oraz pomagające przezwyciężyć trudności w nauce.
Realizujemy nowoczesne programy nauczania, opierając się na sprawdzonych metodach i formy pracy zapewniającym uczniom wysoką jakość kształcenia i wychowania.

Nasza szkoła uczestniczy w projektach współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny i inne instytucje”.