Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Ńasza szkoła również włączyła się w obchody, aby solidaryzować się z osobami z autyzmem.

W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami na temat autyzmu, przedstawiliśmy znane osoby, które również były autystykami oraz wskazaliśmy na trudności, z jakimi zmagają się osoby z autyzmem.
Każda klasa wykonała również plakat nawiązujący do autyzmu, dzięki którym stworzyliśmy przyjazne otoczenie czym jeszcze bardziej podkreśliliśmy jak ważna jest akceptacja różnorodności oraz odmienności rozwojowej.

3 kwietnia wśród nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły dominował w ubiorze kolor niebieski.
Organizatorzy obchodów przygotowali niebieski balony, motylki, które można było przypiąć do ubrania lub nosić ze sobą. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie.

Koordynatorami działań byli nauczyciele: Olga Kowalska, Marlena Dygudaj, Jolanta Zasempa, Katarzyna Zielińska

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.