Niebieskie Igrzyska

Dnia 03 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia.

We wspolnej zabawie brało udzial po 5 osób z klas I – VI.

Autyzm, często mylnie postrzegany jako choroba, jest zaburzeniem rozwoju, który zwiazany jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.

Wiodącym kolorem calego wydarzenia jest kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

Obchody 3 kwietnia miały charakter sportowo – rekreacyjny, którego celem było pokazanie, że kazdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiagnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje: prowadzenie piłki slalomem, przejście po dyskach sensorycznych, rzuty do celu, podbijanie piłki czy zbijanie kręgli służyły integracji, rozwijaniu oraz umacnianiu więzi. Zmagania sportowe uczestników zostały nagrodzone brawami.

Mistrzami Niebieskich Igrzysk w kategorii klas I-III zostali:

I miejsce – Barbara Pukacz – klasa III

Alicja Kopczyńska – klasa III

II miejsce – Mikołaj Tadeusiak – klasa III

Filip Piwoński – klasa III

Nela Kułak – klasa III

III miejsce Mikołaj Dryja – klasa 1a

We wspólnej zabawie brało udział po 5 osób z klas I – VI.

Autyzm, często mylnie postrzegany jako choroba, jest zaburzeniem rozwoju, który związany jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.

Wiodącym kolorem całego wydarzenia jest kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem.

Obchody 3 kwietnia miały charakter sportowo – rekreacyjny, którego celem było pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje: prowadzenie piłki slalomem, przejście po dyskach sensorycznych, rzuty do celu, podbijanie piłki czy zbijanie kręgli służyły integracji, rozwijaniu oraz umacnianiu więzi. Zmagania sportowe uczestników zostały nagrodzone brawami.

Mistrzami Niebieskich Igrzysk w kategorii klas I-III zostali:

I miejsce – Barbara Pukacz – klasa III

Alicja Kopczyńska – klasa III

II miejsce – Mikołaj Tadeusiak – klasa III

Filip Piwoński – klasa III

Nela Kułak – klasa III

III miejsce Mikołaj Dryja – klasa 1a

Aleksander Przybyłek – klasa 1a

wyróżnienie – Franciszek Pawłowski – klasa I b

Mistrzami Niebieskich Igrzysk w kategorii klas IV-VI zostali:

I miejsce – Hubert Krupski – klasa VI

II miejsce – Ksawery Miler – klasa VI

III miejsce – Wiktor Bednarski – klasa V

wyróżnienie – Aleksander Dędek – klasa IV

Marcel Bartkiewicz – klasa IV

Gratulujemy uczestnikom osiągniętego sukcesu. Dziękujemy za duże emocje i wspólną zabawę.