X Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy „Tajemnice przyrody”

„Tajemnice przyrody” – powiatowy konkurs w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku

Tegoroczny jubileuszowy, bo już X Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy „Tajemnice przyrody” odbył się 7 czerwca 2023 r. w szkolnym ogrodzie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomsku. Wzorem lat ubiegłych z zadaniami z zakresu wiedzy przyrodniczej oraz świadomości proekologicznej zmagali się uczniowie sześciu oddziałów przedszkolnych ze szkół i przedszkoli powiatu radomszczańskiego. Zadania dotyczyły znajomości środowisk życia zwierząt, czynników wpływających na czystość środowiska oraz sposobów segregacji śmieci.
W wyniku rywalizacji zwyciężyła drużyna z PSP nr 8, II miejsce zdobyła PSP nr 3, a III przypadło dwóm drużynom z PP nr 1 oraz PP nr 4. Pozostałe drużyny: PP nr 9 i PSP nr 5 zostały wyróżnione. Wszyscy uczestnicy świetnie bawili się podczas wykonywania konkursowych zadań. Każda drużyna otrzymała rośliny do ogrodów szkolnych, a uczestnicy drobne upominki.
Dziękujemy sponsorom: Centrum Ogrodnicze „Dąbrówka”, Nadleśnictwo Lasy Państwowe w Radomsku, EsBank Bank Spółdzielczy w Radomsku, wydawnictwa edukacyjne MAC oraz Nowa Era za wsparcie finansowe i rzeczowe.
Wszystkich zawodnikom oraz ich opiekunom gratulujemy!
Organizatorki konkursu: p. Danuta Kaczmarczyk i p. Elżbieta Janik dziękują uczniom, nauczycielom za udział w konkursie.