Dzień Chłopaka w klasie IV

W dniu 28 września, z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie klasy czwartej wyruszyli na wycieczkę odwiedzając lokalne atrakcje przyrodniczo – historyczne, oraz zapoznali się z wybranymi typami zawodów, które nas otaczają. Najpierw szukaliśmy oznak jesieni w Parku Świętojańskim, gdzie odwiedziliśmy Kopiec Piłsudskiego, oraz czytaliśmy tablice informacyjne opisujące gatunki drzew i roślin występujące w tym parku. A następnie uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku pizzy w restauracji Feniks, gdzie pod okiem p. Rafała przygotowali swoją ulubioną pizzę. Posłuchali o początkach tego przysmaku i technikach jego wypieku, a także poznali sekret właściwych proporcji sosu i grubości ciasta. Następnie, poznali historię powstania miasta Radomsko i zapoznali się z pradziejami naszych terenów. A wszystkie te informacje zdobyli odwiedzając nasze Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. Zostaliśmy również zaproszeni do naszej radomszczańskiej filii Poczty Polskiej, gdzie Pani Kasia prześledziła z nami los listu od zaadresowania, poprzez salę sortowni i teczki listonosza. Mieliśmy również okazję spotkać się z Panią Jolantą Piasecką – Wieczorek, która jest Naczelnikiem Poczty Polskiej w Radomsku. Pani Naczelnik powiedziała nam o ciekawej ofercie MójZNACZEK jaką Poczta Polska ma dla każdego kto chciałby mieć swój własny znaczek ze swoją podobizną lub kogoś bliskiego. Ciekawa propozycja na każdą okazję, nieprawdaż? Ostatecznie, odwiedziliśmy jeszcze pobliski Ogród Wertykalny i powróciliśmy do szkoły korzystając z MPK.