Jeden z dziesięciu

Jeden z dziesięciu

W dniu 23 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się „Teleturniej 1 z 10″. Konkurs był jednocześnie lekcją otwartą dla nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców przygotowany przez panią Olgę Kowalską.
W teleturnieju wzięło udział dziesięcioro uczniów, po dwie osoby z każdej klasy od IV do VIII.
Dziesięciu zawodników, zajęło swoje stanowiska i przy udziale publiczności, konkurowało o tytuł ” Jednego z dziesięciu”.
Pytania dotyczyły ogólnej wiedzy, jaką uczniowie zdobywają w trakcie nauki, m.in.: z języka polskiego, matematyki, geografii, historii, przyrody oraz biologii.
Zmaganiom zawodników bacznie przyglądała się komisja w składzie: p. Iwona Ociepa i p. Anna Śliwakowska. Prowadzącą była pani Olga Kowalska. Komisja stała na straży przestrzegania regulaminu. Przypomnijmy, że na udzielenie odpowiedzi uczestnicy mieli tylko 5 sekund.
W pierwszym etapie konkursu, pytania były adresowane do wszystkich zawodników. Aby przejść do kolejnej rundy należało odpowiedzieć przynajmniej na jedno z trzech pytań. Ostatecznie do drugiego etapu przeszło dziewięcioro graczy, w tym dwie osoby zachowały komplet szans.
W drugim etapie konkursu zawodnik, który poprawnie odpowiedział na pytanie, typował następną osobę do odpowiedzi. Runda trwała wyjątkowo długo i kilku uczestników było pytanych nawet po 12 razy. Ostatecznie do finału przeszło troje uczniów: Franciszek, Igor oraz Piotr. Dwóch z nich zachowało po dwie szanse, a jeden chłopiec jedną.
Trzecia runda to finał. Każdy uczestnik miał trzy szanse i tyle punktów, ile szans zachował po dwóch etapach. W tym etapie początkowo prowadzący zadawał pytania wszystkim graczom. Kto pierwszy odpowiedział poprawnie na trzy pytania miał prawo wyboru – siebie i za poprawną odpowiedź otrzymywał 20 punktów lub przeciwnika, który po prawidłowej odpowiedzi otrzymywał 10 punktów. Zawodnicy dzielnie odpowiadali na zadawane im pytania i wykazywali się dużą wiedzą. W finale wykorzystano pulę wszystkich 40 pytań i dwoje graczy zachowało jeszcze po jednej szansie, za które otrzymali dodatkowo 10 punktów, do już zdobytych.
Zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu ” Jednego z dziesięciu” został Igor Pukacz z klasy VI zdobywając 162 punkty.
Drugie miejsce zajął Piotr Parzuchowski z klasy VIII, zdobywając 92 punkty, a trzecie miejsce Franciszek Dobosz z klasy V.
Dziękujemy za uczestnictwo i wspaniałą zabawę.

 

Zapraszamy na film, który zrealizował uczeń klasy VIII naszej szkoły Mateusz Kopeć:

Share:
Skip to content