Narodowe Święto Niepodległości oraz Ślubowanie Pierwszoklasistów

10 listopada w naszej szkole był dniem niezwykle uroczystym. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła uroczysta akademia upamiętniająca 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci oraz przedstawiciele rodziców złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Każdy uczeń otrzymał od Pani Dyrektor Danuty Kaczmarczyk tarczę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Radomsku, legitymację szkolną oraz dyplom.

Uczniowie kl. VIII w montażu słowno-muzycznym pt. „Ta, co nie zginęła” przedstawili drogę państwa polskiego do odzyskania niepodległości. Niezwykle uroczyście zabrzmiały pieśni patriotyczne z tego okresu w wykonaniu uczniów kl. V i dzieci z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie uroczystości podsumowano kolejną edycję konkursu ph. „Polskie Symbole Narodowe”.

Gościem na uroczystości był prezydent miasta Pan Jarosław Ferenc, który gratulował pierwszakom, ich rodzicom, a także wszystkim uczestnikom konkursu patriotycznego.

Tego dnia szkoła włączyła się do akcji ph. „Szkoła do hymnu”. O godz. 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uroczyście odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”. Pozostając w atmosferze uroczystości, pamiętajmy słowa Adama Mickiewicza: „Ja i ojczyzna to jedno”.