PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 5
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA w RADOMSKU

|   Strona główna   |   Z życia szkoły   |   Dziennik elektroniczny   |  Kontakt   |

Z ŻYCIA SZKOŁY

14 października 2019 r.
 Dzień Edukacji Narodowej
14 października (Dzień Edukacji Narodowej) uczniowie pod opieką nauczycieli przedstawili inscenizację słowno - muzyczno - taneczną.
OprOpracowanie Michał Wolskik
 październik 2019 r.
 Kurs udzielania pierwszej pmocy
Materiał w trakcie realizacji...
 październik 2019 r.
 Podsumowanie akcji "Gorączka złota"
Nasza placówka zajęła II miejsce w akcji "Gorączka złota" przeprowadzonej pod patronatem PCK. Uczniowie w miesiącach kwiecień - maj zbierali monety o nominałach 5 groszy, 2 grosze, 1 grosz. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a członkom szkolnego koła PCK oraz Pani Krystynie Krzciuk za wytrwałe liczenie monet.
 30 września 2019 r.
 Wycieczka klasy II z okazji Dnia Chłopaka
Dzień Chłopaka uczniowie klasy II świętowali w sali zabaw Edu Klocki. Z wielkich klocków zbudowano wspaniałe zamki, domy a nawet klockowy samochód i klockowego psa.  Było dużo radości ze wspólnej zabawy.
 30 września 2019 r.
 Wycieczka klas V i III z okazji Dnia Chłopaka
W poniedziałek 30.09.2019 r. odbyła się - w ramach Dnia Chłopaka - wycieczka integracyjna klas III i V do "Sparty - grupy eventowej" w Wapiennikach. Uczniowie próbowali swoich sił na strzelnicy paintballowej, w strzelaniu z łuku, mogli zmierzyć się w budowaniu gigantycznej jengi. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a ich zadaniem - po otrzymaniu mapy i instrukcji - było zaliczenie każdej spośród 6 konkurencji, wchodzącej w skład gry terenowej. Świetna zabawa i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 27 września 2019 r.
 Mistrzowie Pięknego Czytania są wśród nas!
Mistrzowie Pięknego Czytania są wśród nas! 27 września 2019 roku w MBP w Radomsku odbył się Konkurs Pięknego Czytania w ramach Festiwalu Pięknego Czytania, który od ośmiu lat inicjuje Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania - święta, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku do zmagań konkursowych zgłosiło się 60 uczestników, którzy oceniani byli w dwóch kategoriach: kl. IV - VI i kl. VII –VIII. Gościem specjalnym konkursu był Kazimierz Szymeczko – autor książek dla dzieci i młodzieży. Uczennice naszej szkoły odniosły znaczące sukcesy: Maria Dobosz z kl. V zdobyła tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania, a Natalia Podawca z kl. VII Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Rady Powiatu w Radomsku. Udział w konkursie wzięli jeszcze Amelia Fila z kl. V oraz Patryk Olczyk z kl. VII. Serdecznie gratulujemy i życzymy pięknych spotkań z literaturą!
Opracowanie Anna Śliwakowska
 18 września 2019 r.
 Spotkanie z policjantem
Dnia 18 września 2019 r. uczniowie z klas I-III i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Radomsku st. asp. Wojciechem Skowrońskim. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i domu oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Dowiedziały się m.in., którą stroną drogi należy się poruszać, jak ważne jest noszenie odblasków gdy poruszamy się po zmroku oraz jak bezpiecznie przechodzić przez  jezdnię. Policjant przypominał między innymi o tym, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych i nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Dziękujemy KPP w Radomsku za umożliwienie spotkania.
Opracowanie Katarzyna Wieczorek

2 września 2019 r.
 Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
2 września 2019 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie klasy VI - pod kierunkiem wychowawcy Pani Jolanty Ostojskiej - przygotowali krótki występ artystyczny. Uczciliśmy również 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nauczycieli, Uczniów i Rodziców powitała Pani Danuta Kaczmarczyk, która wraz z początkiem nowego roku szkolnego objęła funkcję Dyrektora naszej szkoły.
Opracowanie Michał Wolski

PSP nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku, ul. Narutowicza 207, 97-500 Radomsko, e-mail: psp5r-sko@wp.pl, tel.: +48446826392,  +48663918535