PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 5
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA w RADOMSKU

|   Strona główna   |   Z życia szkoły   |   Dziennik elektroniczny   |  Kontakt   |    

Z ŻYCIA SZKOŁY
foto wkrótce  10 grudnia 2019 r.
 Podsumowanie konkursu "Bankowa zakładka do książki"
10 grudnia 2019 r. Szkolna Kasa Oszczędności podsumowała ogólnoszkolny konkurs plastyczny o oszczędzaniu pod hasłem. "Bankowa zakładka do książki''.  Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ekonomicznej, poszerzenie wiadomości na temat działalności ESBANKU Banku Spółdzielczego oraz rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych dzieci. Spośród wielu pomysłowych prac wybrano zakładki Pauli Gryglewskiej z kl.2  i Helenki Nowakowskiej z kl. 1, które zajęły I miejsce. Drugie miejsce zajęli: Dawid Skórka z kl.1, Pola Antczak z kl. 0, Julia Kowalczyk z kl.2. Michałowi Januszewskiemu z kl. 3 i Wiktorii Żebrowskiej z kl. 2 przyznano III miejsce. Wyróżniono też zakładki Jakuba Wilka, Mai Antczak i Mileny Olas. Nagrody w konkursie ufundował ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku..
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 9 grudnia 2019 r.
 Sportowe Mikołajki
9 grudnia klasa IV uczestniczyła w sportowych Mikołajkach, które odbyły się w częstochowskim centrum rozrywki "Stacja Grawitacja". Pod czujnym okiem trenera dzieci odbyły rozgrzewkę, która przygotowała je do szalonych zabaw na trampolinach, skoków ze skoczni na ogromny materac, wspinaczki po ściankach oraz pokonywania licznych torów przeszkód. Uczniowie bawili się wspaniale, a w drodze powrotnej już planowali kolejny wyjazd...
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 7 grudnia 2019 r.
 Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL
XXXIV Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL'2019. Uczennice naszej szkoły: Oliwia Andrzejczyk, Maria Dobosz i Maja Trzeciak (wszystkie z kl. V) już po raz drugi wzięły udział w kolejnej edycji festiwalu i odniosły sukcesy. W konkursie recytatorskim w kategorii zuchy,brawurowym wykonaniem wiersza Koncert na leśnej polanie, Maria zajęła I miejsce, natomiast w kategorii harcerze i harcerze starsi Maja utworem "Przy ognisku "wyrecytowała wyróżnienie. W konkursie towarzyszącym festiwalowi Oliwia również zdobyła nagrodę. Dziewczęta, jesteśmy z Was dumne i serdecznie gratulujemy! Jako ciekawostkę, warto dodać, że OPAL powstał 33 lata temu z inicjatywy hm. Rosławy Szleng (radomszczanki, absolwentki naszej szkoły, jak czytamy na oficjalnej stronie OPAL-u).  Z biegiem lat poszerzył swój zasięg i z lokalnego przerodził się w ogólnopolski. Podczas festiwalu konkursowi głównemu (wokalnemu) towarzyszą: literacki, plastyczny, recytatorski i fotograficzny. Więcej o konkursie na stronie: radomsko.naszemiasto.pl
Opracowanie Anna Śliwakowska
 6 grudnia 2019 r.
 Mikołajki  w klasach I-III i Oddziale Przedszkolnym
Tego wyjątkowego dnia odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy. Wzięły w nim udział dzieci z  oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Turniej rozpoczął się zabawą taneczną, a następnie mali pomocnicy Mikołaja próbowali swych sił w przenoszeniu "prezentów", wrzucaniu ich do "komina" oraz jazdy na "saniach" zaprzężonych w "renifery".
Opracowanie Małgorzata Olczyk, Anna Rudek
 5 grudnia 2019 r.
 Podsumowanie konkursów szkolnych
5 grudnia 2019 r. odbył się apel, podczas którego nagrodzono uczniów biorących udział w następujących konkursach:
Szkolny Konkurs Historyczny dla uczniów klas IV – VI "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE" odbył się 28 listopada. W tym roku udział wzięło 13 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą barw narodowych, polskiego godła i hymnu państwowego. I miejsce zdobyła uczennica klasy V – Maria Dobosz, II miejsce zajęła Natalia Januszewska z klasy VI, natomiast na III miejscu znalazł się Jakub Cichoń z klasy IV. Uczniowie zostali nagrodzeni podczas apelu. Gratulujemy! Konkurs przygotowały p. Jolanta Ostojska i p. Marlena Dygudaj.
"Kasztanobranie".
Opracowanie Jolanta Ostojska, Marlena Dygudaj
 

29 listopada 2019 r.
V Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu
W Miejskim Domu Kultury w Radomsku dnia 29 listopada 2019 r. odbył się V Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Organizatorem konkursu jest oddział PCK w Radomsku. Duet Magdalena Gębicz i Oliwia Jasitczak reprezentowały naszą szkołę w tym festiwalu, zajmując III miejsce w kategorii klas VII - VIII. W kategorii klas O-III wystąpił drugi duet z naszej szkoły: Julia Kowalczyk i Igor Pukacz. Gratulujemy!
Opracowanie Michał Wolski
 22 listopada 2019 r.
 
Wojewódzki finał Poliycjnej Akademii Bezpieczeństwa
22 listopada odbył się w Łodzi wojewódzki finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Nasza szkołę reprezentowała drużyna z klasy II – Julia Olczyk i Ksawery Miler. Pozostali uczniowie klasy II z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem kibicowali swojej drużynie.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 21 listopada 2019 r.
 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Dziecięce marzenia"
21 listopada 2019 r. rozstrzygnięto VIII edycję konkursu plastycznego "Dziecięce marzenia" w Przedszkolu Specjalnym w Radomsku. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem "W mojej skrzyni skarbów". Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 40 prac. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia nagrodę odebrał Bartosz Sowa z oddziału przedszkolnego, który zajął III miejsce. Pracę plastyczną wykonał pod kierunkiem p. Urszuli Dyktyńskiej. Gratulujemy!
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 20 listopada 2019 r.
 "Kolorowy dzień" w naszej szkole
W środę 20 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "Kolorowy dzień". Tego dnia na korytarzach królowały barwy jesieni. Każda klasa miała swój kolor. Dziękujemy uczniom, którzy przyłączyli się do zabawy.
Opracowanie Agnieszka Rakowska
 15 listopada 2019 r.
 ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku w naszej szkole
Dnia 15 listopada 2019 r. przedstawiciel ESBANKU Banku Spółdzielczego Pan Rafał  Dębski przeprowadził lekcję bankowości dla dzieci z klasy I i z oddziału przedszkolnego. Dzieci dowiedziały się, czym zajmują się banki i jakie mają podstawowe produkty, poznały różne formy oszczędzania oraz nominały monet i banknotów, z rozróżnianiem których wcale nie miały problemów. Pogadanka o oszczędzaniu pieniędzy zachęciła dzieci do odkładania nawet drobnych sum i spełniania swoich marzeń. ESBANKUŚ – maskotka banku wręczył dzieciom drobne gadżety. Dziękujemy Bankowi za przeprowadzenie ciekawej lekcji ekonomii oraz wspieranie szkoły w działaniach edukacyjnych.
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 15 listopada 2019 r.
 Wojewódzki etap Konkursu poezji i pieśni patriotycznej
15 listopada 2019 r. w sali kinowej ZSDiOŚ odbył się wojewódzki etap Konkursu poezji i pieśni patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Podawca, Szymon Woźniak (poezja) oraz Magdalena Gębicz, Oliwia Jasitczak, Agnieszka Twardowska (pieśń). Więcej fotografii na www.radomsko.naszemiasto.pl.
Opracowanie Michał Wolski
 11 listopada 2019 r.
 Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości i Ślubowanie klasy I
Podczas uroczystości miejskich z okazji przypadającej w tym roku 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, naszą Szkołę reprezentowały delegacje uczniów składających wiązankę oraz Pocztu Sztandarowego. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kolegiacie pw. św. Lamberta. Następnie z kościoła wszyscy zebrani, w tym poczty sztandarowe wyruszyły, dowodzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Kamieńska pod mury Muzeum Regionalnego w Radomsku. Tam, po przemówieniu prezydenta Jarosława Ferenca, złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Dziękujemy Rodzicom uczniów za umożliwienie uczestnictwa w uroczystościach. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Elżbieta Janik i Agata Spałka.
Opracowanie Elżbieta Janik, Agata Spałka
 listopad 2019 r.
 Dzień zdrowego śniadania
W listopadzie przypada Dzień Zdrowego Śniadania. Wokół tej tematyki Szkolne Koło PCK wspólnie z wychowawcami klas 0-III przygotowało wiele działań. Ósmoklasistki Martyna Jurek i Małgorzata Kosela przeprowadziły dla kolegów i koleżanek z klas 0-III pogadankę na temat zasad zdrowego żywienia. Uczniowie klasy I i II sprawdzili swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu rozwiązując zagadki i rebusy. Dzieci w klasach przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki, sałatki jarzynowe i owocowe oraz postaci z owoców i warzyw.
Opracowanie Marlena Dygudaj, Małgorzata Olczyk
 7 listopada 2019 r.
 Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
W piątek 8 listopada 2019 r. odbyło się Ślubowanie Uczniów klasy I połączone z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu najmłodsi uczniowie szkoły ślubowali, że będą dobrymi uczniami, a Pani Dyrektor Danuta Kaczmarczyk dokonała aktu pasowania. Ślubowanie złożyli również rodzice, którzy przyrzekali, iż będą dbać o swoje pociechy. Uczniowie klasy 1. zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy Panią Katarzynę Wieczorek. Narodowe Święto Niepodległości zostało zaś uczczone w naszej szkole tuż przed ślubowaniem klasy pierwszej montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez klasę 5.
Opracowanie Katarzyna Wieczorek
 7 listopada 2019 r.
 Warsztaty "Wielcy Polacy, którzy ratowali świat"
7 listopada uczniowie klas 3. i 4., w ramach tygodnia związanego z obchodami Święta Niepodległości, uczestniczyli w warsztatach pt."Wielcy Polacy, którzy ratowali świat". Przeprowadziła je pisarka Elżbieta Stępień, która wydała niedawno książkę odnoszącą się właśnie do tematu warsztatów. Uczniowe poznali życie i patriotyczne działania kilku zasłużonych Polaków, m.in. Marii Kwaśniewskiej, Kazimierza Funka, Rudolfa Weigla, Józefa Kosackiego i Ireny Sendlerowej. Przy okazji poznawania konkretnych postaci, oglądali atrybuty z nimi związane, próbowali swoich sił podczas burzy mózgów związanej z rekwizytami oraz w scenkach parateatralnych. Rozwiązywali także krzyżówki patriotyczne, dzięki którym wygrali książkę autorstwa Pani Elżbiety Stępień dla szkolnej biblioteki. 
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 4 - 11 listopada 2019 r.
 Moja Mała Ojczyzna
W dniach 4 - 11 listopada uczniowie klasy III i IV wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Moja mała Ojczyzna" pod kierunkiem pań: Sylwii Oberskiej, Jolanty Zasempy, Anny Rudek i Katarzyny Makuch-Jachowicz. Podejmując różne zadania uczniowie mieli okazję wspólnego śpiewania pieśni o tematyce patriotycznej w formie karaoke, poznania tańca krakowiaka oraz  recytowania wierszy  o niepodległości, wielkich Polakach i pięknie naszej Ojczyzny. Podjęli też działalność plastyczną wykonując prace w zespołach i indywidualnie dotyczące symboli narodowych i piękna krajobrazu Polski. Prace te można oglądać na korytarzach szkolnych. Uczniowie mieli  również możliwość wzięcia udziału w warsztatach  pt. "Wielcy Polacy, którzy ratowali świat", prowadzonych przez  pisarkę Panią Elżbietę Stępień. Na zakończenie projektu  uczniowie wzięli udział w konkursie, gdzie mogli wykazać się wiedzą historyczną o Polsce. Nagrody w konkursie recytatorskim i konkursie wiedzy ufundował Sklepik Szkolny.
Opracowanie Anna Rudek
 5 listopada 2019 r.
 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia ożywają postacie z bajek, książek i filmów. Spacerując podczas przerw mogliśmy spotkać Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Iron Mena, Elzę z mroźnej krainy czy porozmawiać i pobawić się z Jednorożcem, Spidermenem, Scooby Doo. Podczas prezentacji "Mody książkowej" mogliśmy podziwiać piękne stroje znanych nam bajkowych postaci i aktualne trendy modowe. I tak nieustraszona Harley Quinn proponuje w tym sezonie kolory czerwony i czarny z błyszczącymi elementami biżuterii. Spięte włosy mają zapewnić wygodę podczas realizowania kolejnych wyzwań. Szkoda , że taki dzień jest tylko raz w roku. Serdecznie dziękujemy rodzicom za  pomoc w przygotowaniu strojów, dzięki którym mogliśmy choć na chwilę przenieść się do świata bajek.
Opracowanie Anna Rudek

 30 października 2019 r.
 Cykl spotkań z lekarzem weterynarii
30 października w szkole odbył się cykl spotkań z lekarzem weterynarii Panem Bartłomiejem Nyczem. Uczniowie młodych klas dowiedzieli się jak w odpowiedni sposób przygotować zwierzęta domowe do zimy oraz jak rozpoznać, że z domowym pupilem dzieje się coś niepokojącego. Do rozwiązania mieli również nietypową zagadkę: musieli rozpoznać duże zwierzę po jego zębach i czaszce. Zabawy i śmiechu było przy tym co nie miara. Klasy 7. i 8. w ramach działań doradztwa zawodowego dowiedziały się od Pana Bartłomieja o etapach edukacji i specyfice pracy lekarza weterynarii, możliwościach zawodowych oraz ryzyku zawodowym. Uczniom wszystkich klas spotkania bardzo się podobały. Pan Bartłomiej został przez nich ponownie zaproszony, na co z radością przystał i obiecał, że przygotuje nowe, specjalne zagadki tematyczne.
Opracowanie Małgorzata Stępień - Zachodnia
 październik 2019 r.
 Konkurs tańca
Notatka wkrótce.
Opracowanie Katarzyna Makuch-Jachowicz
 25 października 2019 r.
 Warsztaty taneczne
Dnia 25 października 2019 r. w PSP nr 5 odbyły się warsztaty taneczne pt. "Tańczą i błyszczą jak gwiazdy na scenie". Zajęcia prowadziła choreograf Patrycja Alenkuć, która zawodowo prowadzi zajęcia taneczne w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi.
Opracowanie Katarzyna Makuch-Jachowicz
fotografie wkrótce  22 października 2019 r.
 Konkurs "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa"
22 października odbył się w naszej szkole konkurs "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa", którego organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Celem konkursu było przybliżenie tematyki bezpieczeństwa wśród dzieci. Konkurs adresowany był do uczniów klas II. Wzięły w nim udział drużyny z siedmiu placówek powiatu radomszczańskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna przygotowana przez p. Małgorzatę Olczyk, w składzie Julia Olczyk i Ksawery Miler. Najlepszy wynik w teście wiedzy oraz najlepszy czas w pokonaniu toru przeszkód uzyskali uczniowie naszej szkoły. Teraz zwycięska drużyna przygotowuje się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 listopada w Łodzi. Gratulujemy!
Opracowanie Małgorzata Olczyk, Agata Spałka
 21 października 2019 r.
 Rozstrzygnięcie konkursu "Pocztówka z wakacji"
21 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku rozstrzygnięto XVI edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego ph.  "Pocztówka z wakacji". Nadesłano łącznie 410 prac z całej Polski.  Nagrodzono też prace plastyczne naszych uczennic. W kategorii 6-8 lat przyznano wyróżnienie Amelii Frymus z oddziału przedszkolnego, a w kategorii 9-11 lat II miejsce zajęła Natalia Gancarczyk z klasy V.  Prace były wykonane pod kierunkiem p. A. Rakowskiej i p. U. Dyktyńskiej. Gratulujemy sukcesu!
Opracowanie Urszula Dyktyńska
 16 października 2019 r.
 Warsztaty Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej
Uczniowie klas II i III uczestniczyli 16 października w warsztatach ekologicznych przygotowanych i przeprowadzonych  przez panie z radomszczańskiego PGK. Warsztaty poświęcone były ważnemu tematowi, jakim jest prawidłowa segregacja odpadów. Po części teoretycznej nastąpiła zabawa z wykorzystaniem  tabletów, podczas której wyłoniono Mistrzów Segregacji. Zostali nimi Zuzia i Tymoteusz z klasy III.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 14 października 2019 r.
 Dzień Edukacji Narodowej
"Dziękujemy" to motto uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 14 października  uczniowie pod opieką nauczycieli przedstawili inscenizację słowno - muzyczno - taneczną.
OprOpracowanie Małgorzata Olczyk
 11 października 2019 r.
 Kurs udzielania pierwszej pmocy
11 października 2019 r. upłynął w PSP nr 5 pod hasłem "Uczymy się udzielać pierwszej pomocy". 28 uczniów naszej szkoły, a jednocześnie członków Szkolnego Koła PCK, uczestniczyło w czterogodzinnym kursie sfinansowanym przez Polski Czerwony Krzyż. Szkolenie poprowadziła p. Małgorzata Lewandowska. Dzięki niemu nasi uczniowie uzyskali wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Opracowanie Marlena Dygudaj, Małgorzata Olczyk
 październik 2019 r.
 Podsumowanie akcji "Gorączka złota"
Nasza placówka zajęła II miejsce w akcji "Gorączka złota" przeprowadzonej pod patronatem PCK. Uczniowie w miesiącach kwiecień - maj zbierali monety o nominałach 5 groszy, 2 grosze, 1 grosz. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a członkom szkolnego koła PCK oraz Pani Krystynie Krzciuk za wytrwałe liczenie monet.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 30 września 2019 r.
 Wycieczka klasy II z okazji Dnia Chłopaka
Dzień Chłopaka uczniowie klasy II świętowali w sali zabaw Edu Klocki. Z wielkich klocków zbudowano wspaniałe zamki, domy a nawet klockowy samochód i klockowego psa.  Było dużo radości ze wspólnej zabawy.
Opracowanie Małgorzata Olczyk
 30 września 2019 r.
 Wycieczka klas V i III z okazji Dnia Chłopaka
W poniedziałek 30.09.2019 r. odbyła się - w ramach Dnia Chłopaka - wycieczka integracyjna klas III i V do "Sparty - grupy eventowej" w Wapiennikach. Uczniowie próbowali swoich sił na strzelnicy paintballowej, w strzelaniu z łuku, mogli zmierzyć się w budowaniu gigantycznej jengi. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a ich zadaniem - po otrzymaniu mapy i instrukcji - było zaliczenie każdej spośród 6 konkurencji, wchodzącej w skład gry terenowej. Świetna zabawa i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Opracowanie Anna Rudek, Agnieszka Rakowska
 27 września 2019 r.
 Mistrzowie Pięknego Czytania są wśród nas!
Mistrzowie Pięknego Czytania są wśród nas! 27 września 2019 roku w MBP w Radomsku odbył się Konkurs Pięknego Czytania w ramach Festiwalu Pięknego Czytania, który od ośmiu lat inicjuje Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania - święta, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym roku do zmagań konkursowych zgłosiło się 60 uczestników, którzy oceniani byli w dwóch kategoriach: kl. IV - VI i kl. VII –VIII. Gościem specjalnym konkursu był Kazimierz Szymeczko – autor książek dla dzieci i młodzieży. Uczennice naszej szkoły odniosły znaczące sukcesy: Maria Dobosz z kl. V zdobyła tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania, a Natalia Podawca z kl. VII Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Rady Powiatu w Radomsku. Udział w konkursie wzięli jeszcze Amelia Fila z kl. V oraz Patryk Olczyk z kl. VII. Serdecznie gratulujemy i życzymy pięknych spotkań z literaturą!
Opracowanie Anna Śliwakowska
 18 września 2019 r.
 Spotkanie z policjantem
Dnia 18 września 2019 r. uczniowie z klas I-III i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Radomsku st. asp. Wojciechem Skowrońskim. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i domu oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Dowiedziały się m.in., którą stroną drogi należy się poruszać, jak ważne jest noszenie odblasków gdy poruszamy się po zmroku oraz jak bezpiecznie przechodzić przez  jezdnię. Policjant przypominał między innymi o tym, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych i nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Dziękujemy KPP w Radomsku za umożliwienie spotkania.
Opracowanie Katarzyna Wieczorek

 2 września 2019 r.
 Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
2 września 2019 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie klasy VI - pod kierunkiem wychowawcy Pani Jolanty Ostojskiej - przygotowali krótki występ artystyczny. Uczciliśmy również 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nauczycieli, Uczniów i Rodziców powitała Pani Danuta Kaczmarczyk, która wraz z początkiem nowego roku szkolnego objęła funkcję Dyrektora naszej szkoły.
Opracowanie Michał WolskiPSP nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku, ul. Narutowicza 207, 97-500 Radomsko, e-mail: psp5r-sko@wp.pl, tel.: +48446826392,  +48663918535