INSTRUKCJA DLA UCZNIA / RODZICA

Link do pobrania aplikacji na komputer:

Opcjonalnie, z aplikacji można korzystać z poziomu przeglądarki (w przeglądarce internetowej). Wchodzimy wówczas na stronę https://login.microsoftonline.com/, a następnie logujemy się za pomocą tych samych Danych, co do aplikacji MS Teams. Dane do zalogowania otrzymają Nauczyciele / Uczniowie (Rodzice mogą pomóc) po wysłaniu informacji o zainstalowaniu Microsoft Teams pod adresy e-mailowe:

michalwolski@op.plklasy VI, VII, VIII.

damian-pro@o2.pl – oddział przedszkolny i klasy I, II, III, IV, V.

W temacie wiadomości proszę wpisać: Teams – Login i hasło, a w treści podać:

ADRES E-MAIL UCZNIA LUB RODZICA

NAZWISKO UCZNIA

IMIĘ UCZNIA

KLASA UCZNIA

Otrzymacie następnie e-mail zwrotny z danymi do zalogowania. Będzie to nazwa użytkownika (tzw. login) oraz jednorazowe hasło. Hasło jednorazowe trzeba zmienić podczas pierwszego logowania! Hasło nie może zawierać identyfikatora użytkownika oraz musi składać się z co najmniej 8 znaków i z co najmniej 3 z następujących typów znaków: wielkie litery, małe litery, cyfry i symbole. Przykładowe hasła:

AdF4Y6sF, 56!g3dcf

Prosimy Rodziców o zapisanie tego zmienionego (nowego) hasła w bezpiecznym miejscu, ponieważ uczniowie notorycznie zapominają haseł. Jeśli wiadomość e-mail z danymi nie doszła, to proszę sprawdzać również folder SPAM w skrzynce mailowej, gdyż – czasami – tam może trafiać wiadomość z danymi do zalogowania!

Aplikację MS Teams można też pobrać na smartfony z systemem Android lub iOS, wystarczy w sklepie Play lub AppStore wpisać MS Teams.

Zalecamy korzystać z tej aplikacji na komputerze, a na smartfonie w przypadku braku komputera w domu lub w przypadku rodzeństwa, które posiada tylko 1 komputer. Jedno dziecko może używać w komputerze, drugie w telefonie. Jeśli dwoje dzieci chce używać aplikacji tylko w komputerze, to dzieci powinny logować się „na przemian” tzn. kiedy jedno dziecko skończy, musi się wylogować, a następnie drugie dziecko się loguje. Inna opcja: jedno z dzieci korzysta z aplikacji w komputerze, drugie w tym samym czasie może korzystać z aplikacji MS Teams zainstalowanej na smartfonie.