1 września 2020 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ze względu na panujące warunki epidemiczne uczniowie spotkali się tego dnia z wychowawcami. Wszystkim uczniom i nauczycielom spokojnego roku szkolnego życzy administrator strony,

15 września obchodzimy International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na całym świecie organizowane są działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole po raz pierwszy najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem. Dzieci obejrzały film poznając bohaterkę książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds, a która opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Uczniowie tak jak Vashti szukali swoich talentów. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Prace plastyczne ozdobiły korytarz szkolny i plac przed szkołą.

29 września o godzinie 9:00 odbył się Szkolny Konkurs Głośnego Czytania dla klas IV-V. W tym dniu przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W Szkolnym Konkursie Głośnego Czytania zwyciężył Tymoteusz Trzeciak z klasy IV, II miejsce zajęła Wiktoria Bogacka z klasy IV, III miejsce Maja Antczak, również z klasy IV. Konkurs został zorganizowany przez p. Jolantę Zasempę, p. Katarzynę Makuch-Jachowicz oraz p. Sylwię Oberską.

Od 1 października 2020 r. wznawia działalność Szkolna Kasa Oszczędności. SKO działa pod patronatem ESBANKU Banku Spółdzielczego w Radomsku. Każdy chętny uczeń może założyć książeczkę oszczędnościową. Minimalna kwota wpłaty na książeczkę wynosi 1 zł. Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza wychowawca klasy wpisem do książeczki SKO. Zachęcamy dzieci do gromadzenia swoich oszczędności i spełniania marzeń

Dzień Chłopaka w naszej szkole.

Warsztaty PGK. W dniu 30.09.2020 r. uczniowie klasy II i III wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Dzieci pozyskały wiele ciekawych informacji na temat segregacji odpadów oraz przetwarzania śmieci. Na zakończenie odbył się mini quiz, w którym aktywni uczniowie otrzymali drobne upominki. 

Tabliczka mnożenia to nieodłączny element uczniowskiej codzienności. Od 25.09.2020 r. do 2.10.2020 r.
uczniowie przygotowywali się do X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele konkursów i akcji, które zachęcały zarówno młodszych, jak i starszych do polubienia się z liczbami. Piątek 25.10.2020 r. przebiegał pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia
pamiętają. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie. 
W kolejny piątek 2.10.2020 r. na lekcjach matematyki wyłanialiśmy Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Mistrzowie Tabliczki Mnożenia: klasa 4 – Wiktoria Bogacka, klasa 5 – Jakub Cichoń, klasa 6 – Kacper Smolarek, klasa 7 – Szymon Wójcik, klasa 8 – Michał Stańczyk. Wszyscy mistrzowie otrzymali ordery zaprojektowane przez uczennicę klasy 8. Natalię Podawcę. Najlepsze prace plastyczne na wiersz i rymowankę związaną z tabliczką mnożenia zostały przedstawione na tablicach mieszczących się na dolnym korytarzu.

6 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  sprawdzianie praktycznych umiejętności niezbędnych dla uzyskania karty rowerowej. Dziękujemy policjantom z KPP w Radomsku za przeprowadzenie profesjonalnego sprawdzianu oraz Panu Arkadiuszowi Grzywnie za transport rowerów.

Nasza szkoła 15.10.2020 r. wzięła udział w kampanii społecznej organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. Dzień Białej Laski to święto osób, które nie widzą. Chcą one w tym dniu przypomnieć, że pomimo swojej niesprawności potrafią samodzielnie żyć i doskonale funkcjonować. Przy niewielkiej i właściwej pomocy innych ludzi mogą pokonywać własne ograniczenia i być pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. W klasie IV i V przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjno-wychowawcze. Organizatorzy: Sylwia Oberska, Katarzyna Makuch Jachowicz, Agata Spałka, Jolanta Zasempa.

30 października 2020 r. rozstrzygnięto Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny ”Jesienny krajobraz nad wodą” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 3 w ramach realizowanego programu edukacji ekologicznej. Inspiracją dla dzieci 6 – letnich do wykonania konkursowej pracy plastycznej była prezentacja multimedialna pt. ,,Jesienny krajobraz nad wodą”. Emilka Stankiewicz i Ala Nowakowska z naszej szkoły wykonały prace pod kierunkiem pań Agnieszki Rakowskiej i Urszuli Dyktyńskiej. Jury z 20 prac plastycznych przyznało I miejsce Alicji Nowakowskiej nagradzając jej wyobraźnię, różnorodność barw i kształtów oraz poszukiwania własnych, oryginalnych rozwiązań. Gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów!

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła wzięła udział ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań, mających na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci zarówno o naszych bliskich, jak i tych, którzy polegli broniąc naszej wolności. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Uczniowie kl. I-III odbyli wirtualny spacer po Miejscach Pamięci Narodowej, oglądali filmy upamiętniające ważne wydarzenia historyczne. Pierwszoklasiści namalowali kwiaty dla wszystkich tych, którzy zapisali się w historii naszego narodu. Ta wzruszająca i piękna lekcja patriotyzmu, do której przystępują uczniowie jest i będzie kultywowana każdego roku przed dniem 1 listopada.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji #SzkołaPamięta.

10 listopada wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do Hymnu!”

Bajeczki choć stare, nam dzieci uczyły,
więc ekran niech stanie się znów dla nich miły.
Z nostalgią powróćmy, odkurzmy wspomnienia,
mądrymi bajkami możemy świat zmieniać.

11 listopada Dzień Postaci z Bajek to radosne spotkanie ze sztuką. W naszej szkole był to dzień pełen wrażeń. Dzień, w którym poznawaliśmy nowe bajki, dzieliliśmy się wiedzą o już poznanych, rozwiązywaliśmy zagadki. Rozwijaliśmy twórczość plastyczną.

Uczniowie naszej szkoły – sześć zespołów konkursowych z klas VII i VIII wzięli udział w MIĘDZYSZKOLNEJ GRZE TERENOWEJ on-line. Więcej o konkursie – kliknij w obrazek po prawej stronie.

29.10.2020 r. Pani Małgorzata Olczyk przeprowadziła warsztaty edukacyjne dla klas II i III pt.: „Stany skupienia wody i jej obieg w środowisku naturalnym”. Uczniowie empirycznie zapoznawali się ze stanami skupienia tej bezcennej substancji, która choć niezbędna do życia często jest niedoceniana. Uczniowie klas 0-II, w ramach projektu Edukacji ekologicznej prowadzonej w naszej szkole, obejrzeli przedstawienie oparte na scenariuszu lekcji wydawnictwa MAC pt.: „Przygody kropelki”. Przedstawienie to dostępne jest na oficjalnym kanale naszej szkoły w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=t3Gu0epUPvo. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie otrzymali karty pracy do uzupełnienia, na których mieli odtworzyć zjawiska zachodzące w przyrodzie w czasie wędrówki kropli wody w środowisku naturalnym. Galeria po prawej stronie zawiera – między innymi – najciekawsze prace naszych uczniów.

Nasza Szkoła po raz trzeci włączyła się w akcję charytatywną Fundacji Wszystkich Świętych, polegającą na sprzedaży cegiełek oraz zniczy z logo Fundacji. Pomimo zawieszenia zajęć w szkole, udało nam się rozprowadzić wszystkie otrzymane znicze. Zysk ze zbiórki w całości będzie przeznaczony dla podopiecznych fundacji, których wskażą placówki uczestniczące w akcji. W tegorocznej zbiórce udało nam się zebrać kwotę 468,11 zł. Dziękuję uczniom, ich Rodzicom oraz pracownikom Szkoły za okazane serce i szczodrość. Pamiętajmy, że wspólnie możemy dokonywać rzeczy niezwykłych, wkraczając w świat wartości, takich jak otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć.

                                                                                                                                                                      Elżbieta Janik

Skip to content