1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ze względu na panujące warunki epidemiczne uczniowie spotkali się tego dnia z wychowawcami. Wszystkim uczniom i nauczycielom spokojnego roku szkolnego życzy administrator strony.

W ramach działań prewencyjnych z zakresu profilaktyki społecznej, realizowanych cyklicznie przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Radomsku, odbyły się dzisiaj w naszej szkole pogadanki z przedstawicielami Policji z zakresu Bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie klas I – III poznali zasady prawidłowego zachowania się na drodze, dowiedzieli się również jaki wpływ na ich bezpieczeństwo mają elementy odblaskowe, które na koniec spotkania trafiły do rąk uczniów.

Opracowanie Agnieszka Rakowska

We wtorek odbyły się kolejne spotkania w ramach współpracy z Komendą Policji w Radomsku, tym razem dla kl. VII i VIII. Zajęcia dotyczyły sytuacji i zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży, cyberprzemocy, ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Aspirant p. Agnieszka Kropisz rozmawiała z uczniami na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, poruszała zagadnienia dotyczące przejawów demoralizacji wśród dzieci i młodzieży, a także przedstawiła katalog środków wychowawczych, jakie może zastosować sąd rodzinny wobec nieletniego. Uczniowie aktywnie włączali się w dyskusję oraz zadawali dużo pytań dotyczących różnych zachowań oraz ich skutków prawnych.

Opracowanie Agnieszka Rakowska

Dnia 17.09.2021 r. w klasach I-III odbyły się warsztaty zdrowego żywienia prowadzone przez dietetyczki z „Natur House”. Uczniowie poznali zasady prawidłowego odżywiania, odkryli różnorodne, pełne świeżości i smaku produkty, uczyli się uważnego jedzenia, rozwijali swoje słownictwo kulinarne. Zajęcia cieszyły się dużym zaangażowaniem w działania proponowane przez panie dietetyczki. Odpowiednie odżywianie jest podstawą prawidłowego rozwoju młodych ludzi. Błędy żywieniowe mogą powodować różne problemy, które negatywnie wpływają na organizm dzieci i młodzieży. Jest to narastający problem o charakterze globalnym. Na zamieszczonych zdjęciach widzimy piramidę żywienia, rozwiązywanie krzyżówek przez uczniów oraz grupowe zdjęcie z panią dietetyk i wychowawcą klasy.

Opracowanie: Katarzyna Makuch-Jachowicz, Sylwia Oberska

28 września klasa IV – z okazji Dnia Chłopaka – udała się do Stacji Grawitacja w Częstochowie. 

 

Opracowanie Michał Wolski

Już po szósty nasza szkoła wzięła udział w konkursie ph. „Elektrosprzęt w dobre ręce” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Radomska. Uczniowie, rodzice a także inni chętni oddali zużyty elektrosprzęt, co dało naszej szkole wśród szkół podstawowych III miejsce i nagrodę pieniężną. Dziękujemy za udział!


Opracowanie Jolanta Ostojska

Bardzo dużym sukcesem dla naszych uczniów zakończył się udział w IX Festiwalu Pięknego Czytania zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach i Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku. Uczennica klasy VII Maria Dobosz została Mistrzem Festiwalu Pięknego Czytania, jak również otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Radomszczańskiego. Natomiast uczeń klasy V Tymoteusz Trzeciak zdobył nagrodę Dyrektora Muzeum Regionalnego w Radomsku. Do konkursu uczniów przygotowały panie: Anna Śliwakowska, Agata Spałka i Jolanta Zasempa. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie Agata Spałka

 

Dzień Chłopaka w klasie I. Były upominki, świetna zabawa i dużo uśmiechów.

 

Opracowanie Małgorzata Olczyk

Dnia 28.09.2021 r. z okazji Dnia Chłopaka dla klasy I-III oraz oddziału przedszkolnego zorganizowano wyjazd do MDK na film pt. „Mała Wielka Stopa 2„: W rodzinie siła.

Opracowanie Katarzyna Makuch – Jachowicz

We wrześniu 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy science fiction. Książki Lema inspirowały i wciąż inspirują artystów, pisarzy, twórców filmowych i teatralnych. Z tej okazji odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w kategoriach klas IV-VI oraz VII-VIII. Uczniowie czytali fragmenty utworów pisarza. Oto lista zwycięzców:

Kategoria kl. IV-VI
I miejsce Oliwier Dziegieć
II miejsce Jakub Cichoń
III miejsce Wiktoria Bogacka

Kategoria kl. VII-VIII
I miejsce Amelia Fila
II miejsce Martyna Mendelska
III miejsce Maciej Pioruński

Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu. Zdjęcia w galerii przedstawiają laureatów.

Opracowanie S. Oberska, K. Makuch – Jachowicz.

Dzień Edukacji Narodowej to odpowiedni czas na podziękowania i życzenia. Obchody tegorocznego święta przybrały formę Koncertu Życzeń. W ten odświętny, październikowy poranek zestawem upominkowym dla wszystkich pracowników szkoły były życzenia oraz muzyczny relaks. 

Opracowanie Elżbieta Janik, Katarzyna Makuch – Jachowicz.

XXI Dzień Papieski 

Tegoroczny XXI Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Nie lękajcie się!” Na korytarzu szkolnym przygotowano z tej okazji wystawkę, a w każdej klasie podczas lekcji religii przeprowadzone zostały katechezy tematyczne.

Idea „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za Jego osobę.

Podczas każdego Dnia Papieskiego we wszystkich kościołach i na ulicach miast odbywa się zbiórka pieniężna na „żywy pomnik” Papieża – Polaka, czyli Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu się zdolnej, niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Opracowanie Elżbieta Janik

15 października obchodzony był Światowy Dzień Mycia Rąk. W obecnym czasie umiejętności dokładnego mycia rąk i przestrzeganie reżimu sanitarnego są szczególnie ważne. Dlatego też 14 października zespół edukacji wczesnoszkolnej wspólnie z p. pielęgniarką i członkami Szkolnego Koła PCK przeprowadził akcję poświęconą przypomnieniu zasad prawidłowego mycia rąk.

Pani pielęgniarka przeprowadziła w klasach I – III i oddziale przedszkolnym pogadankę a starsze koleżanki pokazały młodszym uczniom jak prawidłowo myć ręce. Zajęcia zakończyły się wspólnym wykonaniem plakatów i kolorowanek.

Opracowanie Małgorzata Olczyk

Wyniki wyborów do prezydium Samorządu Uczniowskiego
W dniu 21.10.2021 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły. Wzięło w nim udział 152 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 4 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów 2 były nieważne. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Zgodnie z Regulaminem w skład prezydium Samorządu Uczniowskiego weszły 4 osoby , z następującym przydziałem czynności w roku szkolnym 2021/2022:
Antonina Zielińska kl.VI – 59 głosów – PRZEWODNICZĄCY SU
Maja Antczak kl. V – 41 głosów – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
Maja Trzeciak kl. VII – 28 głosów – CZŁONEK
Zofia Małecka kl. V – 22 głosy – CZŁONEK
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
Opiekunowie SU
W poniedziałek 18 października 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku uroczyście wręczono stypendia prezydenta Radomska za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za wybitne osiągnięcia artystyczne. Młodzież została nagrodzona za sukcesy w roku szkolnym 2020/2021. Jedną ze stypendystek została nasza uczennica z kl. VII Maria Dobosz.
Gratulujemy!
Skip to content