PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 5
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA w RADOMSKU

|   Strona główna   |   Z życia szkoły   |   Dziennik elektroniczny   |  Kontakt   |

SZKOŁA HISTORIA SZKOŁY
 Hymn szkoły
 Podręczniki i programy
 Rada Pedagogiczna
 Plany pracy szkoły
 RODO
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku jest jedną z tzw. szkół pomników 1000-lecia Państwa Polskiego. Nauczanie w murach obecnego budynku rozpoczęto w 1970 roku. Szkoła pierwotnie, już od zakończenia II wojny światowej, funkcjonowała jako Szkoła Podstawowa w Bartodziejach, a od 1973 roku jako Zbiorcza Szkoła Gminna w Bartodziejach. Szkoła jako siedziba inspektora oświaty obejmowała takie placówki jak:
- Szkoła Podstawowa w Strzałkowie;
- Szkoła Podstawowa w Kielinie;
- Szkoła Podstawowa w Proszowie;
- Szkoła Podstawowa w Szczepocicach;
- Szkoła Podstawowa w Folwarkach;
- punkty filialne w Suchej Wsi, Wymysłówku i Dziepółci.

8 października 1970 roku nasza szkoła otrzymała imię wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Placówka rozwijała się prężnie i jej sukcesy nie pozostawały niezauważone. We wrześniu 1975 roku odbyła się u nas wojewódzka inauguracja roku szkolnego.
Dnia 9 czerwca 1981 roku w szkole odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie otrzymali sztandar. Akt nadania sztandaru z napisem "Zbiorcza Szkoła Gminna im. Mikołaja Kopernika w Bartodziejach" został przekazany uroczyście przez ówczesnego Kuratora Oświaty i Wychowania w Piotrkowie Trybunalskim. Obecnie sztandar ten znajduje się w gablocie w holu szkolnym.
W 1987 roku, po rozszerzeniu granic miasta Radomska otrzymała nazwę:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5.

11 listopada 1991 roku, w 73. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, szkole zostaje przekazany nowy sztandar. Rodzicami chrzestnymi sztandaru z napisem "Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku" byli Barbara Wolna i Wiesław Oberski.

W roku 1998 Komitet Rodzicielski podjął starania w sprawie budowy szatni i w lutym 1999 roku nastąpiło jej otwarcie.

Od dnia 1 września 1999 roku szkoła nasza stała się 6-klasową szkołą podstawową.

Duży wkład w rozwój naszej placówki mają rodzice naszych uczniów za co należy im się duże uznanie i podziękowanie.

Ważniejsze daty w historii szkoły

8 października 1970 r.
Nadanie szkole imienia Mikołaja Kopernika;
9 czerwca 1981 r.
Fundacja sztandaru;
1 stycznia 1986 r.
Przejęcie szkoły przez Miasto Radomsko i nadanie numeru 5;
11 listopada 1991 r.
Fundacja przez Radę Rodziców nowego sztandaru;
2 lutego 1999 r.
Otwarcie nowej szatni wybudowanej przez Radę Rodziców;
7 kwietnia 2006 r.
Oddanie do użytku nowej pracowni komputerowej;
1 września 2007 r.
Otwarcie biblioteki multimedialnej.
1 września 2012 r.
Otwarcie placu zabaw ufundowanego przez Radę Rodziców.
30 listopada 2012 r.

Oddanie do użytku nowego przestronnego parkingu.

NAUCZYCIELE
Dla nauczycieli
Godziny dzwonków
 Zebrania / Informacje