Sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 20 marca 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyły się eliminacje szczebla miejskiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom„. Turniej zorganizowany był przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP z siedzibą w Warszawie przy współpracy Oddziału Miejskiego OSP RP Radomsko oraz Miasta Radomska. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z II grupy wiekowej – uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII. Udział wzięli: Oliwier Wilk – klasa VII, Wiktor Makowski – klasa VIII oraz Kacper Smolarek – klasa VIII.

W pierwszym etapie turnieju uczniowie odpowiadali na pytania testowe. Po tej części turnieju do drugiego etapu – odpowiedzi ustnych przeszło 5 uczniów z tej grupy wiekowej, w tym dwóch naszych uczniów: Oliwier i Wiktor, natomiast Kacprowi zabrakło tylko jednego punktu.
Drugi etap polegał na losowaniu zestawu składającego się z 3 pytań i udzieleniu ustnej odpowiedzi. Ten etap okazał się zaciętą rywalizacją, bowiem toczyła się dogrywka o drugie i trzecie miejsce. Ostatecznie Wiktor zajął 4. miejsce, natomiast Oliwier zajął 3. miejsce w eliminacjach miejskich w II grupie wiekowej.
Uczniów przygotowała Pani Olga Kowalska. Serdecznie dziękuje wszystkim chłopcom za udział w OTWP i GRATULUJĘ OLIWIEROWI !