Spotkanie z policjantem

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo, w ramach edukacji w tym kierunku 7 listopada uczniowie klas I-III i przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi, poznaliśmy bezpieczną pozycję jaką należy przyjąć w razie ataku np. psa. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami, mogli też wsiąść do radiowozu, zobaczyć jego wyposażenie i uruchomić sygnał syreny.