Konferencja „Warszawa – Miasto Niezwyciężone”

W dniu 20 października w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się konferencja „Warszawa – Miasto Niezwyciężone”. Projekt jest realizowany przez Fundację „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” we współpracy z Łódzkim Kuratorem Oświaty i Delegaturą w Piotrkowie Trybunalskim. Nauczyciele naszej szkoły w składzie: Piotr Skórka i Jolanta Zasempa wysłuchali wykładów oraz obejrzeli film o niemieckiej okupacji Warszawy w czasie II wojny światowej. W projekcie wzięło udział prawie 70 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa łódzkiego. Każda szkoła otrzymała zestaw edukacyjny: wydrukowaną ośmioplanszową wystawę, 60 egzemplarzy minipodręczników z filmami na płytach DVD, testy, książeczkę dydaktyczną dla nauczyciela i prezentację multimedialną. Materiały posłużą do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych z uczniami.