Wizyta klasy 8. w Sądzie Rejonowym w Radomsku

Niecodzienną lekcję dydaktyczno-wychowawczą mają za sobą uczniowie klasy 8., którzy 21 października 2022 r. odwiedzili Sąd Rejonowy w Radomsku i poznali jego pracę „od środka”. Uczniów przywitał Sędzia Wydziału Karnego. W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, kuratora, jaką drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią oraz jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Uczestnictwo w tym nietypowym spotkaniu było również doskonałą okazją dla młodzieży do uzyskania wiedzy na temat czynów karalnych nieletnich. Uczniowie mieli okazję być w sali rozpraw, mogli również poznać symbolikę urzędowego stroju sędziowskiego, zobaczyć z bliska łańcuch sędziowski, zasiąść na ławach oskarżonego czy obrońców. Na zakończenie wizyty uczniowie podziękowali Sędziemu za przeprowadzenie interesującej lekcji dydaktycznej, przybliżającej różne aspekty pracy sądu.