Podsumowanie Konkursu Pięknego Czytania

10 października odbył się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania dla uczniów klas IV – VIII. Uczestnicy prezentowali ciekawe fragmenty wybranych przez siebie książek. Czytających oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Komisja konkursowa brała pod uwagę płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny czytanego tekstu.
W konkursie zwyciężyli:
Kategoria klas IV – VI:
Kinga Jończyk (kl. V) – Mistrz Pięknego Czytania
Maja Antczak (kl. VI) – II miejsce
Lena Świtaniak (kl. VI) – III miejsce
Kategoria klas VII – VIII:
Amelia Fila (kl. VIII) – Mistrz Pięknego Czytania
Hanna Dratwa (kl. VIII) – II miejsce
Piotr Parzuchowski (kl. VII) – III miejsce
Gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Podczas konkursu zostały wykorzystane pomoce z projektu „Laboratoria Przyszłości”. Konkurs przygotowały panie: M. Dygudaj, K. Makuch-Jachowicz, S. Oberska, A. Spałka, J. Zasempa, a podsumowanie odbyło się podczas szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.