Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w PSP nr 5 w Radomsku

W tym roku szkolnym Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł na 7 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi świetne efekty, a jej celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących matematyką. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się zawsze w pierwszy piątek października każdego roku.  Nie omieszkaliśmy pominąć tak ważne święto, wiedząc, że tabliczka mnożenia to podstawa aby brnąć dalej w uczenie się tego przedmiotu. Zabawa ta, to inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach. Jakie konkursy odbyły się w naszej szkole? Po pierwsze był to konkurs na JESIENNO- TABLICZKOWĄ DEKORACJĘ SAL LEKCYJNYCH, a po drugie konkurs na MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA.
W tym pierwszym kolejno miejsca zdobyli :
KATEGORIA KLAS OP-III
I MIEJSCE – KLASA III

KATEGORIA KLAS IV-VIII
I MIEJSCE – KLASA V
II MIEJSCE – KLASA IV
III MIEJSCE – KLASA VI.

Ogrom pracy dzieciaków i ich wychowawców oraz pięknie ustrojone sale lekcyjne można zobaczyć w fotogalerii. 7.10.2022 r. egzaminatorzy i asystenci z kl. 5 przeprowadzili egzamin z tabliczki mnożenia wśród rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Rodzice i nauczyciele zapytani czy życzą sobie Państwo trudny czy łatwy zestaw w większości odpowiadali trudny. Sami przekonali się, że rozwiązanie 5 przykładów w czasie 1 minuty nie było łatwe. Nikomu z nich się to nie udało. Osoby które wybrały łatwy zestaw uzyskały certyfikat i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. I miejsce wśród rodziców zdobyła Pani Aleksandra Skóra, która w czasie 17 sekund rozwiązała 5 przykładów. Certyfikat otrzymał Pan Janusz Pukacz. GRATULUJEMY!

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia został KACPER SMOLAREK uczeń klasy 8. To on jako jedyny uczestnik naszej zabawy w czasie 1 minuty potrafił rozwiązać wszystkie kategorie ( kategoria „klasa 8”, kategoria „trudne – klasy starsze”, kategoria – „trudne rodzice i nauczyciele”) GRATULUJEMY KACPROWI zdobycia tytułu!

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach:
kl. 3 – Szymon Ryszka
kl. 4 – Dawid Skórka
kl. 5 – Kinga Jończyk, Igor Pukacz
kl. 6 – Maja Antczak
kl. 7 – Jakub Cichoń, Piotr Parzuchowski
kl. 8 – Kacper Smolarek

Dzień zakończyliśmy wspólnym zdjęciem całej społeczności szkolnej w jesiennej scenerii. Nakręciliśmy z tego krótki filmik używając do niego gimbala z Laboratorim Przyszłości, który został wykorzystany również do nakręcenia filmiku z piosenką Dnia Tabliczki Mnożenia, której autorami i wykonawcami były uczennice klasy piątej. Dziękujemy zaangażowanym uczniom klasy 5, którzy w profesjonalny sposób przeprowadzili w szkole Jesienny Dzień Tabliczki Mnożenia.
Koordynatorami XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole były nauczycielki matematyki: mgr Iwona Ociepa, mgr Katarzyna Trajdos.

Uroczyste podsumowanie z wręczeniem dyplomów i nagród XII Światowych Dni Tabliczki Mnożenia obchodzonych w naszej szkole pt. „Jesień z Tabliczką mnożenia” odbyło się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej dnia 13.10.2022 r.

Film: