1 września 2020 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ze względu na panujące warunki epidemiczne uczniowie spotkali się tego dnia z wychowawcami. Wszystkim uczniom i nauczycielom spokojnego roku szkolnego życzy administrator strony,

15 września obchodzimy International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na całym świecie organizowane są działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole po raz pierwszy najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem. Dzieci obejrzały film poznając bohaterkę książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds, a która opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Uczniowie tak jak Vashti szukali swoich talentów. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Prace plastyczne ozdobiły korytarz szkolny i plac przed szkołą.

29 września o godzinie 9:00 odbył się Szkolny Konkurs Głośnego Czytania dla klas IV-V. W tym dniu przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W Szkolnym Konkursie Głośnego Czytania zwyciężył Tymoteusz Trzeciak z klasy IV, II miejsce zajęła Wiktoria Bogacka z klasy IV, III miejsce Maja Antczak, również z klasy IV. Konkurs został zorganizowany przez: Jolantę Zasempę, Katarzynę Makuch-Jachowicz oraz Sylwię Oberską.

Od 1 października 2020 r. wznawia działalność Szkolna Kasa Oszczędności. SKO działa pod patronatem ESBANKU Banku Spółdzielczego w Radomsku. Każdy chętny uczeń może założyć książeczkę oszczędnościową. Minimalna kwota wpłaty na książeczkę wynosi 1 zł. Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza wychowawca klasy wpisem do książeczki SKO. Zachęcamy dzieci do gromadzenia swoich oszczędności i spełniania marzeń.

Dzień Chłopaka w naszej szkole.

Warsztaty PGK. W dniu 30.09.2020 r. uczniowie klasy II i III wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Dzieci pozyskały wiele ciekawych informacji na temat segregacji odpadów oraz przetwarzania śmieci. Na zakończenie odbył się mini quiz, w którym aktywni uczniowie otrzymali drobne upominki. 

Tabliczka mnożenia to nieodłączny element uczniowskiej codzienności. Od 25.09.2020 r. do 2.10.2020 r.
uczniowie przygotowywali się do X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele konkursów i akcji, które zachęcały zarówno młodszych, jak i starszych do polubienia się z liczbami. Piątek 25.10.2020 r. przebiegał pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia
pamiętają. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie. 
W kolejny piątek 2.10.2020 r. na lekcjach matematyki wyłanialiśmy Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Mistrzowie Tabliczki Mnożenia: klasa 4 – Wiktoria Bogacka, klasa 5 – Jakub Cichoń, klasa 6 – Kacper Smolarek, klasa 7 – Szymon Wójcik, klasa 8 – Michał Stańczyk. Wszyscy mistrzowie otrzymali ordery zaprojektowane przez uczennicę klasy 8. Natalię Podawcę. Najlepsze prace plastyczne na wiersz i rymowankę związaną z tabliczką mnożenia zostały przedstawione na tablicach mieszczących się na dolnym korytarzu.

6 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  sprawdzianie praktycznych umiejętności niezbędnych dla uzyskania karty rowerowej. Dziękujemy policjantom z KPP w Radomsku za przeprowadzenie profesjonalnego sprawdzianu oraz Panu Arkadiuszowi Grzywnie za transport rowerów.

Nasza szkoła 15.10.2020 r. wzięła udział w kampanii społecznej organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. Dzień Białej Laski to święto osób, które nie widzą. Chcą one w tym dniu przypomnieć, że pomimo swojej niesprawności potrafią samodzielnie żyć i doskonale funkcjonować. Przy niewielkiej i właściwej pomocy innych ludzi mogą pokonywać własne ograniczenia i być pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. W klasie IV i V przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjno-wychowawcze. Organizatorzy: Sylwia Oberska, Katarzyna Makuch Jachowicz, Agata Spałka, Jolanta Zasempa.

30 października 2020 r. rozstrzygnięto Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny ”Jesienny krajobraz nad wodą” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 3 w ramach realizowanego programu edukacji ekologicznej. Inspiracją dla dzieci 6 – letnich do wykonania konkursowej pracy plastycznej była prezentacja multimedialna pt. ,,Jesienny krajobraz nad wodą”. Emilka Stankiewicz i Ala Nowakowska z naszej szkoły wykonały prace pod kierunkiem pań Agnieszki Rakowskiej i Urszuli Dyktyńskiej. Jury z 20 prac plastycznych przyznało I miejsce Alicji Nowakowskiej nagradzając jej wyobraźnię, różnorodność barw i kształtów oraz poszukiwania własnych, oryginalnych rozwiązań. Gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów!

W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła wzięła udział ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań, mających na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci zarówno o naszych bliskich, jak i tych, którzy polegli broniąc naszej wolności. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Uczniowie kl. I-III odbyli wirtualny spacer po Miejscach Pamięci Narodowej, oglądali filmy upamiętniające ważne wydarzenia historyczne. Pierwszoklasiści namalowali kwiaty dla wszystkich tych, którzy zapisali się w historii naszego narodu. Ta wzruszająca i piękna lekcja patriotyzmu, do której przystępują uczniowie jest i będzie kultywowana każdego roku przed dniem 1 listopada.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji #SzkołaPamięta.

10 listopada wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do Hymnu!”

Bajeczki choć stare, nam dzieci uczyły,
więc ekran niech stanie się znów dla nich miły.
Z nostalgią powróćmy, odkurzmy wspomnienia,
mądrymi bajkami możemy świat zmieniać.

11 listopada Dzień Postaci z Bajek to radosne spotkanie ze sztuką. W naszej szkole był to dzień pełen wrażeń. Dzień, w którym poznawaliśmy nowe bajki, dzieliliśmy się wiedzą o już poznanych, rozwiązywaliśmy zagadki. Rozwijaliśmy twórczość plastyczną.

Uczniowie naszej szkoły – sześć zespołów konkursowych z klas VII i VIII wzięli udział w MIĘDZYSZKOLNEJ GRZE TERENOWEJ on-line. Więcej o konkursie – kliknij w obrazek po prawej stronie.

29.10.2020 r. Pani Małgorzata Olczyk przeprowadziła warsztaty edukacyjne dla klas II i III pt.: „Stany skupienia wody i jej obieg w środowisku naturalnym”. Uczniowie empirycznie zapoznawali się ze stanami skupienia tej bezcennej substancji, która choć niezbędna do życia często jest niedoceniana. Uczniowie klas 0-II, w ramach projektu Edukacji ekologicznej prowadzonej w naszej szkole, obejrzeli przedstawienie oparte na scenariuszu lekcji wydawnictwa MAC pt.: „Przygody kropelki”. Przedstawienie to dostępne jest na oficjalnym kanale naszej szkoły w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=t3Gu0epUPvo. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie otrzymali karty pracy do uzupełnienia, na których mieli odtworzyć zjawiska zachodzące w przyrodzie w czasie wędrówki kropli wody w środowisku naturalnym. Galeria po prawej stronie zawiera – między innymi – najciekawsze prace naszych uczniów.

Nasza Szkoła po raz trzeci włączyła się w akcję charytatywną Fundacji Wszystkich Świętych, polegającą na sprzedaży cegiełek oraz zniczy z logo Fundacji. Pomimo zawieszenia zajęć w szkole, udało nam się rozprowadzić wszystkie otrzymane znicze. Zysk ze zbiórki w całości będzie przeznaczony dla podopiecznych fundacji, których wskażą placówki uczestniczące w akcji. W tegorocznej zbiórce udało nam się zebrać kwotę 468,11 zł. Dziękuję uczniom, ich Rodzicom oraz pracownikom Szkoły za okazane serce i szczodrość. Pamiętajmy, że wspólnie możemy dokonywać rzeczy niezwykłych, wkraczając w świat wartości, takich jak otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć. Opracowanie:  Elżbieta Janik. 

W listopadzie, uczniowie klasy III, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej ,,Słońce nad Polską„. Celem konkursu było promowanie zachowań mających na celu ochronę naturalnego środowiska. Kształtowanie u dzieci wrażliwości ekologicznej i artystycznej. Rozwijanie poczucia harmonii z przyrodą. Kinga Jończyk zajęła I miejsce, a Laura Babińska, Igor Pukacz i Julia Kowalczyk otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom.

Natalia Podawca wyróżniona w konkursie „Książka mówi
Dnia 18 listopada 2020 r. odbył się finałowy etap konkursu wojewódzkiego „KSIĄŻKA MÓWI” organizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Województwa Łódzkiego oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach przy współpracy Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi. Celem Konkursu było rozwijanie czytelnictwa przez zainteresowanie i poznanie twórczości Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, upowszechnianie jego myśli, rozważań na uniwersalne tematy takie jak życie, śmierć, wiara, moralność, sztuka, poezja, teatr, przyjaźń, miłość, rodzina, wolność, solidarność, patriotyzm, Ojczyzna – w roku upamiętniającym Wielkiego Polaka. Uczennica naszej szkoły NATALIA PODAWCA znalazła się wśród 12 uczniów ze szkół województwa łódzkiego, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Przebieg konkursu miał formę bezpośredniego kontaktu na odległość z wykorzystaniem zdalnej platformy. Powodzenia i sukcesów uczniom życzyła Pani Halina Cyrulska – zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji. Konkurs uatrakcyjnił występ artystyczny Pana Radosława Osypiuka – aktora Teatru im. Jaracza w Łodzi. Za piękne przeczytanie prozy i wiersza Papieża Św. Jana Pawła II Natalia otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.

Książki na kwotę 5000 zł do biblioteki szkolnej – nagroda w konkursie KSIĄŻKA MÓWI
W związku, że nasza szkoła znalazła się wśród pierwszych dziesięciu placówek, które zgłosiły swój udział w konkursie „Książka mówi” organizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Województwa Łódzkiego oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach przy współpracy Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, otrzymaliśmy nagrodę w postaci książek o łącznej wartości pięciu tysięcy złotych. Dodatkową zaletą nagrody było to, iż sami mogliśmy przygotować listę tytułów książek, które wzbogaciły nasz szkolny księgozbiór.

1 grudnia 2020 r. odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego organizowany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VIII: Maja Bartoszewska, Magdalena Gębicz, Oliwia Jasitczak, Patryk Olczyk, Natalia Podawca, Mikołaj Przerada, Szymon Ratecki, Emilia Simkiewicz, Emil Włudara. Najlepsze wyniki osiągnęli: Natalia Podawca, Emil Włudara oraz Mikołaj Przerada. Natalia Podawca zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

4 grudnia do oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy V zawitał św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci obdarowując wszystkich wspaniałymi prezentami. Pamiątką tego radosnego spotkania na pewno będą wspólne zdjęcia.

 

W grudniu chętni uczniowie klasy VII uczestniczyli w szkolnym konkursie z języka niemieckiego – „Die schӧnste Weihnachtskarte” – najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa. Konkurs polegał na wykonaniu kartki świątecznej w kształcie bombki wraz z życzeniami w języku niemieckim. W konkursie I miejsce zajęła Julia Wiecha, II miejsce Kamila Krawczyk, a III miejsce Weronika Poteralska. Gratulujemy!!!
Organizatorem konkursu była Katarzyna Zielińska – nauczyciel języka niemieckiego.

Kalendarium stanu wojennego

Dziewczęta z kl. VIa na „OPALU” 2020!

12 grudnia zakończył się XXXV Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL” 2020. Tegoroczna edycja została przeniesiona do sieci, z powodu pandemii festiwal odbył się zdalnie. Do konkursu recytatorskiego przystąpiły uczennice kl. VIa: Oliwia Andrzejczyk, Maria Dobosz, Hanna Dratwa i Maja Trzeciak. Dziewczęta zaprezentowały się w interpretacji wierszy mieszczącej się w tematyce „Obcy”. Miło nam poinformować, że Maria Dobosz zajęła I miejsce, a Hanna Dratwa III. Gratulujemy uczestniczkom!
Szóstoklasistki do konkursu przygotowała Anna Śliwakowska.

W noc wigilijną, w blasku świec, melodia kolęd płynie w mrok, niech Wam przyniesie radości moc i wiele szczęścia w Nowy Rok! Życzenia składają dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczynią.

Kartki bożonarodzeniowe uczniów klasy I

Kartki bożonarodzeniowe uczniów klasy III

21 grudnia 2020 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Historycznego dla uczniów klas IV – VI „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”. Z uwagi na zdalne nauczanie w dobie pandemii konkurs miał formę testu online. Uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą barw narodowych, polskiego godła i hymnu państwowego. Nagrodzone osoby: I miejsce ex aequo zdobyły uczennice klasy VI – Maria Dobosz i Maja Trzeciak, II miejsce również ex aequo zajęły Antonina Zielińska i Maja Rączkowska – uczennice klasy V.
Gratulujemy! Konkurs przygotowały  Jolanta Ostojska i Marlena Dygudaj.

We wtorek 22 grudnia 2020 r. w oddziale przedszkolnym odbyła się Wigilia. Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście.
Wszystkie dzieci dzieląc się opłatkiem składały sobie świąteczne życzenia, wspólnie kolędowały i częstowały się przygotowanymi przez rodziców smakołykami. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, uczą też poprawnych, kulturalnych zachowań przy stole podczas np. rodzinnych spotkań, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w konkursie ph. „Elektrosprzęt w dobre ręce” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Radomska. Uczniowie, rodzice a także inni chętni oddali zużyty elektrosprzęt, w sumie ponad 2600 kg. Dało to naszej szkole wśród szkół podstawowych II miejsce i nagrodę pieniężną.

Skąd się wzięły życzenia bożonarodzeniowe? Pomysłodawcą świątecznej kartki był niejaki Thomas Sturrock, wywodzący się ze Szkocji. Swoją kartkę z życzeniami wykonał w latach 40. XIX w. Niedługo potem pocztówki ze świątecznymi motywami stały się niezwykle popularne. Polacy pierwsze kartki z życzeniami zaczęli sobie wysyłać pod koniec XIX w., ale wiemy, że już w średniowieczu ludzie z okazji Bożego Narodzenia obdarowywali się karteczkami z wypisanymi na nich sentencjami. Jak co roku organizowane są liczne konkursy na najpiękniejszą kartkę świąteczną. W tym roku w ogólnopolskim konkursie plastycznym, organizowanym przez MDK w Radomsku, pt. „Moja kartka Bożonarodzeniowa”, uczennica kl. VI Martyna Mentek zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy. Wyróżniona kartka będzie tłem do świątecznych życzeń.

Bezpieczne ferie zimowe’2021 – obejrzyj prezentację!

Podsumowanie akcji RAZEM NA ŚWIĘTA

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta.” Zapraszamy do obejrzenia tańca w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz portretów babć i dziadków.

Dnia 25.01.2021 r. odbył się „Świetlicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek” dla uczniów klas I-III. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Laureatami zostali: Julia Lodowska – I miejsce, Julia Kowalczyk- II miejsce, Kinga Jończyk- III miejsce. Życzymy dalszych sukcesów. Organizatorkami konkursu były Katarzyna Makuch-Jachowicz i Sylwia Oberska.

Pokaz mody zimowej na sezon 2020/2021 w wykonaniu uczniów klasy I.

„Czasami lubi się kogoś za mocno. I to się nazywa miłość.” (Kubuś Puchatek)
Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów, tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolni walentynkowi listonosze będą mieli dużo pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości wyrażenia sympatii drugiej osobie. Opiekunowie SU

W Tłusty Czwartek (11 lutego 2021 r.) uczniowie klas I-III oraz Oddziału Przedszkolnego wzięli udział w zabawie karnawałowej. W związku z sytuacją epidemiczną zachowano obowiązujące środki ostrożności i każdy zespół klasowy bawił się we własnym gronie. Po zabawach tanecznych na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zgodnie z tradycją były to pączki.

17 lutego Dzień Kota
Ten dzień w naszej klasie pierwszej był wesoły, pełen nowych wiadomości, ale też pełen ciekawych zadań, z którymi wspaniale sobie poradziliśmy.
KOTEK SIĘ UCZY
Dość już figlów. Nasz kocina pierwsza klasę już zaczyna.
Ogon? Ogon jeden mam, policzyłem sobie sam!
Nosek – jeden. Łapkę czuję. Teraz uszy porachuję.
Dwa mam uszka! Myję dwa, więc odpowiedź nie jest zła.
Przytulę się do kanapki, będę teraz liczyć łapki
jedna, druga, trzecia, czwarta… Ta odpowiedź piątki warta!
Dość już mam tych kocich psot. Jestem uczeń, a nie kot!

Zdrowe przekąski dla zębów wykonały dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach realizowanego programu edukacji stomatologicznej ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.

Dnia 15.02.2021 r. został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie własnoręcznie wykonać kartki walentynkowe zawierające elementy związane z Dniem Świętego Walentego. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę pomysłowość uczniów, estetykę wykonania kartek oraz poprawność gramatyczną. Laureatami zostali: Wiktor Bednarski – I miejsce, Pola Antczak – II miejsce, Maja Perczak – III miejsce.
Opracowanie: Katarzyna Makuch-Jachowicz, Sylwia Oberska.

Gratulujemy Natalii Mróz z oddziału przedszkolnego za zajęcie I miejsca w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Woda moja przyjaciółka„. Celem konkursu było uzmysłowienie dzieciom znaczenia wody dla roślin, ludzi i zwierząt, oraz zrozumienie potrzeby jej oszczędzania. Pracę plastyczną Natalii zgłosiła na konkurs Urszula Dyktyńska. Gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej „Razem na święta” dokonując zakupu karmy dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomsku. Na wyróżnienie zasługują uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy IV i klasy VII, którzy zakupili największą ilość karmy. Propagowaniem akcji w szkole zajmowała się Jolanta Ostojska.

W lutym uczniowie klasy VII uczestniczyli w konkursie plastyczno-językowym na najciekawszy KALIGRAM przedstawiający wybrane słowo z działu Essen (jedzenie) w języku niemieckim. KALlGRAM polega na takim przedstawieniu wybranego słowa, aby jego graficzna forma była jednocześnie obrazem danego słowa.
Wyniki konkursu:
I m. Magdalena Warda, Julia Wiecha
II m. Wiktoria Ostrosz,
III m. Monika Kaczmarek, Natalia Januszewska
Wyróżnienia:
Weronika Poteralska, Kamila Krawczyk
Serdecznie gratulujemy !!!
Organizatorem konkursu była Katarzyna Zielińska – nauczyciel języka niemieckiego.

Dzień Kobiet w PSP 5 w Radomsku. Chłopcy z klasy III przygotowali muzyczną niespodziankę dla dziewczynek i wszystkich Pań. Opracowanie: Małgorzata Olczyk, Michał Wolski.

Dzień Kobiet w klasie III był dniem pełnym atrakcji i dobrej zabawy. Oprócz muzycznego występu przygotowanego przez chłopców, były też zabawy i poczęstunek. Na koniec dziewczynki otrzymały upominki i dyplomy. Opracowanie: Małgorzata Olczyk.

W oddziale przedszkolnym z okazji Dnia Kobiet odbyły się Wybory Super Dziewczynki. Kandydatki w konkursie bawiły się doskonale. Miały takie konkurencje jak: Na wybiegu, prezentacja głośnego śmiechu czarownicy, czy ćwiczenia równowagi i szybkości. Opracowanie: Urszula Dyktyńska.

Alicja Sowa z oddziału przedszkolnego zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Humor w Poezji Dziecięcej – Co w bajkach straszy?” organizowanym przez PSP nr 8 oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku w formie online. W konkursie wzięły również udział: Julia Lodowska (klasa II), Iga Kowalska (klasa I) oraz Milena Olas (klasa III). Cele konkursu to propagowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz rozwijanie umiejętności wyrażania treści utworu poetyckiego gestem i mimiką. Opracowanie: Urszula Dyktyńska, Małgorzata Olczyk.

Rekrutacja’2021

Ogromny sukces dziewczynek z naszej szkoły w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Z górki na pazurki – moje ferie”. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji przedstawiającej, w jaki sposób spędzili ferie zimowe. W tym roku na konkurs wpłynęło 505 prac, które oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii od 6 do 8 lat jury przyznało I miejsce Alicji Sowie z OP, III miejsce Alicji Nowakowskiej z OP, a wyróżnienia otrzymały: Iga Komorowska i Natalia Mróz (też z OP). W kategorii od 9 do 11 lat wyróżnienie otrzymała Kinga Jończyk z klasy III. Wszystkim laureatkom gratulujemy!

I Ty możesz uratować komuś życie.
Pod takim tytułem odbyło się 10 marca szkolenie przeprowadzone w klasie III, przez członków Szkolnego Koła PCK z klasy VIII – Emilię Simkiewicz, Magdalenę Gębicz i Oliwię Jasitczak. Młodsi koledzy bardzo uważnie słuchali wskazówek swoich starszych koleżanek i z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

22 marca – Światowy Dzień Wody.
Nasza szkoła realizuje projekt ekologiczny – Bezcenna Woda. W związku z tym przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Wody i nawiązaliśmy współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Odbyły się zajęcia w oparciu o materiały PAH – dla klas młodszych stacjonarnie, dla starszych online, również w języku angielskim. Posumowaniem akcji był quiz o wodzie oraz wystawa plakatów wykonanych przez klasę III.

Mimo, iż trwa nauka zdalna, uczniowie wykonali piękne karty wielkanocne. Tegoroczne święta będą inne, ale podtrzymywanie tradycji jest bardzo ważne. Oto prace wykonane przez uczniów klas I i II. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzy i przyniosą odrobinę radości. Pozdrawiamy wszystkich i życzymy zdrowia!

Opracowanie: Danuta Kaczmarczyk.

Dnia 29.03.2021 r. został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie własnoręcznie wykonać kartki wielkanocne zawierające elementy związane z symboliką świąt Wielkanocy. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę pomysłowość uczniów, estetykę wykonania kartek oraz poprawność gramatyczną. Laureatami zostali: Dawid Skórka – I miejsce, Laura Babińska – II miejsce, Kinga Jończyk – III miejsce. Wyróżnienie otrzymał Szymon Ryszka.

Opracowanie: Katarzyna Makuch-Jachowicz, Sylwia Oberska. 

„Przywołujemy wiosnę”. Bociany są stałym elementem polskiego krajobrazu i wdzięcznym motywem plastycznym. Mamy nadzieję, że te, wykonane przez uczniów kl. II szybciej sprowadzą do nas prawdziwą wiosnę.

Opracowanie Agnieszka Rakowska

8 kwietnia 2021 r. chętni uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Recytatorskim im. Tadeusza Różewicza. Uczestnicy, za pomocą aplikacji MS Teams, prezentowali nagrania swoich prezentacji konkursowych. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretacje utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureatami zostali: Maria Dobosz – I miejsce, Jakub Łyp – II miejsce, Antonina Zielińska – III miejsce. Wyróżnienia zdobyli: Jakub Cichoń, Maja Antczak, Nikola Ostrosz. Gratulujemy oraz zachęcamy do dalszego doskonalenia umiejętności recytatorskich.

Opracowanie: Katarzyna Makuch-Jachowicz, Sylwia Oberska, Jolanta Zasempa.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, za pomocą aplikacji MS Teams, w klasach I-III zostały przeprowadzone prelekcje, stawiające za cel zwiększenie wiedzy uczniów na temat zaburzeń wynikających ze spektrum autyzmu. Prelekcje spotkały się z zainteresowaniem uczniów oraz mamy nadzieję uwrażliwiły naszą najmłodszą szkolną społeczność na problemy osób z autyzmem. Uczniowie w ramach solidarności z osobami autystycznymi ubrali się w swoich domach na niebiesko, bowiem ten kolor jest symbolem zjednoczenia z osobami cierpiącymi na to zaburzenie.
Nie oceniajmy w sposób negatywny tego, czego nie znamy lub nie rozumiemy, starajmy się dowiedzieć więcej i zrozumieć szczególnie osoby, które inaczej postrzegają świat – osoby ze spektrum autyzmu. Pomoże nam w tym film zamieszczony w serwisie internetowym YouTube przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną „Mały Król” z Pruszcza Gdańskiego, który prezentuje odpowiedzi na często nurtujące uczniów pytania dotyczące autyzmu. Podajemy link i zachęcamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=qlMICK1yGC8

Opracowanie: Katarzyna Makuch-Jachowicz, Sylwia Oberska

Triduum Paschalne w obrazach” to hasło Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego pod patronatem J. E. Bp Andrzeja Przybylskiego, w którym wzięło udział 15. uczniów naszej szkoły. Praca Pauli Gryglewskiej – uczennicy klasy trzeciej zyskała uznanie jury konkursowego i zdobyła wyróżnienie w kategorii klas I-III. Jest to niewątpliwy sukces, gdyż w tej kategorii wiekowej, na konkurs napłynęło 320 prac. Gratuluję Pauli i dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie. Zachęcam do udziału w kolejnych konkursach religijnych.

Opracowanie Elżbieta Janik

Prace dzieci z Oddziału Przedszkolnego w czasie nauczania zdalnego.

Opracowanie Urszula Dyktyńska

Rocznica uchwalenia Konstytucji III Maja

Opracowanie Anna Krawczykowska

Podziękowania

Uczennice klasy III – Kinga Jończyk, Julia Kowalczyk i Lena Zarębska zajęły I miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. ,,Poeci dziecięcej radości” zorganizowanym przez PSP nr 4. Gratulujemy!

Opracowanie Małgorzata Olczyk

Dnia 17 maja 2021 r. wręczono nagrody w Konkursie Komputerowym Szkolnej Kasy Oszczędności na zaprojektowanie karty płatniczej ESBANKU Banku Spółdzielczego w Radomsku z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Konkurs realizowany był w ramach obchodów Dni Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika i skierowany do uczniów klas I – III.
Jury przyznało nagrodę specjalną uczennicy klasy drugiej Lenie Szwedzik. W klasie I nagrody otrzymali: Zofia Tadeusiak i Joanna Kosela- 1 miejsce ex aequo, Pola Antczak- 2 miejsce, Bartosz Kołodziejczyk- 3 miejsce , Marcel Bartkiewicz- wyróżnienie.
W klasie II nagrodzono Marcela Wieczorka i Julię Lodowską ( I miejsce), Dawida Rozpędzkiego i Wiktora Bednarskiego ( II miejsce), Julię Dudek i Helenę Nowakowską ( III miejsce). Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Nitecki, Zofia Ścisłowska, Maja Perczak, Franciszek Dobosz.
W klasie III przyznano nagrody dla Ksawerego Milera za I miejsce, dla Kingi Jończyk za II miejsce, dla Pauli Gryglewskiej za III miejsce, dla Igora Pukacza za wyróżnienie. Nagrody w konkursie ufundował ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku.

Opracowanie Urszula Dyktyńska, Katarzyna Wieczorek

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Śladami Mikołaja Kopernika” został rozstrzygnięty! Z zachwytem oglądaliśmy piękne i pomysłowe prace młodych uczestników, wykonane różnymi technikami. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć! Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej i trzy wyróżnienia.
Oto lista zwycięzców:
Kategoria kl. I – IV
I miejsce – Tymoteusz Sowiński PSP nr 2
II miejsce – Kinga Jończyk PSP nr 5
III miejsce – Szymon Ryszka PSP nr 5
Kategoria kl. V – VIII
I miejsce – Oliwia Broszkiewicz PSP nr 3
II miejsce – Oliwia Ciszewska PSP nr 8
III miejsce – Alicja Życińska PSP nr 8
Wyróżnienia otrzymali: Igor Trędkiewicz PSP nr 2, Zuzanna Mędrzecka PSP nr 2 i Olga Oleszczak PSP nr 4

Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

Opracowanie Agnieszka Rakowska

Dla Mamy i Taty będzie koncert!

Niespodzianki dla Was mamy,  więc serdecznie zapraszamy!

 

 

Film z okazji Dnia Rodziny’2021 z udziałem uczniów klas: 1, 2, 3 oraz Oddziału Przedszkolnego.

W dniach 25-27 maja 2021 r. uczniowie klasy VIII przystąpili do „Egzaminu ósmoklasisty” z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jest to egzamin podsumowujący pracę, wiedzę i umiejętności jakie nabyli uczniowie w czasie nauki w ośmiostopniowej szkole podstawowej. Wszyscy trzymaliśmy kciuki za naszych uczniów i nadal trzymamy, oczekując już teraz tylko na wyniki. Tegoroczny egzamin jest tym bardziej emocjonujący, że uczniowie i nauczyciele musieli odnaleźć się w nowych warunkach jakie stworzyły im lekcje on-line.

Opracowanie Anna Krawczykowska, Danuta Kaczmarczyk

Z przyjemnością informujemy, iż V Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Książka, mój przyjaciel” dla uczniów klas II szkoły podstawowej został rozstrzygnięty!
Po wysłuchaniu pięknych prezentacji komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce- Amelia Gonera PSP nr 1
I miejsce- Klaudia Dziułka PSP nr 1
I miejsce- Przemysław Barański PSP nr 4
II miejsce- Aleksandra Kowalczyk PSP nr 3
II miejsce- Dawid Folholc PSP nr 3
III miejsce- Julia Kukulska PSP nr 8
III miejsce- Alina Laczek PSP nr 8
Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za przygotowanie uczestników konkursu. Gratulujemy!

Opracowanie Katarzyna Makuch-Jachowicz, Małgorzata Olczyk

Z okazji Światowego Dnia Kreatywności i Innowacji oraz Międzynarodowego Dnia Rodzin Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku zaprosiła uczniów klas I-IV do udziału w międzyszkolnym konkursie literacko-plastycznym na wiersz/rymowankę oraz ilustrację o tematyce rodzinnej. Uczeń klasy IV naszej szkoły Jakub Łyp  zajął 1. miejsce, a jego koleżanka z klasy Maja Antczak otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!

Opracowanie Jolanta Zasempa

W poniedziałek 31.05.2021 r. Szkolne Koło PCK zakończyło akcję ,,Gorączka złota PCK”. Zebrano 226 zł 97 gr. Pieniądze przekazano do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomsku. Najwięcej zebrała klasa I:  64 zł 34 gr. Klasa III: 63 zł 66 gr.; oddział przedszkolny: 59 zł 40 gr.; klasa II:  22 zł 80 gr.; klasa VIII: 16 zł 77 gr. Dziękujemy za udział w akcji.

Opracowanie Małgorzata Olczyk

Klasa III zakończyła trwający w marcu i maju projekt WIDOKÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY. Głównym założeniem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, poprzez kontakt z rówieśnikami z innych rejonów Polski. Projekt rozpoczął się zaproszeniem na portalu społecznościowym uczniów klas I-III z innych miejscowość do wymiany widokówkami. W realizację razem z dziećmi, zaangażowali się również niektórzy rodzice. Kupili widokówki i znaczki. Klasa wysłała w sumie 35 widokówek, a otrzymaliśmy 25. Z pewnością wymiana byłaby bardziej owocna, gdyby nie przejście na nauczanie zdalne.

Opracowanie Małgorzata Olczyk

W maju uczniowie klasy V uczestniczyli w konkursie plastycznym na projekt okładki „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza zorganizowanym w ramach projektu edukacyjnego „Tydzień z pisarzem – 175 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza”. Laureatami zostali: Antonina Zielińska – I miejsce, Oliwier Nowakowski – II miejsce, Piotr Parzuchowski – III miejsce. W ramach projektu edukacyjnego, uczniowie klasy V podejmowali szereg działań pozwalających pogłębić wiedzę z zakresu życia i twórczości pierwszego polskiego laureata Literackiej Nagrody Nobla, między innymi współpracowali w zespołach tworząc quizy biograficzne oraz rymowanki zachęcające do czytania utworów noblisty. Dyplomy uznania za aktywne uczestnictwo otrzymali: Jakub Cichoń, Michał Grzywna, Piotr Parzuchowski. Gratulujemy!


Opracowanie: Sylwia Oberska, Jolanta Zasempa.

Dzień Dziecka upłynął uczniom klas I – III na zajęciach terenowych realizowanych w ramach projektu Bezcenna Woda. Podzielone na grupy dzieci zaliczały poszczególne stanowiska rozwiązując zagadki i prawidłowo wykonując zadania, które były posumowaniem wiadomości z warsztatów edukacyjnych realizowanych przez cały czas trwania projektu. Były też zabawy ruchowe i wyścigi oraz prezentacja w wykorzystaniem zestawu edukacyjnego – Woda – filtrowanie, oczyszczanie, uzdatnianie. Na zakończenie grupy wykonały rysunki kredą. Klasy otrzymały także dyplomy za udział w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Opracowanie Małgorzata Olczyk, Olga Kowalska, Anna Rudek

Korzystając z letniej pogody, klasa III w poniedziałek 7 czerwca spędziła w Punkcie Edukacyjnym Kodrąb. Dzieci spacerując ścieżką edukacyjną poznały wiele ciekawostek na temat ekosystemu jakim jest las oraz znajdującego się na tym terenie zbiornika wodnego – Biały Ług. Później był czas na posiłek oraz zabawy. Wycieczka była posumowaniem innowacji edukacyjnej realizowanej w klasie III – „Las w różnych porach roku”. Uczniowie obserwowali zmieniający się zgodnie z porami roku wygląd lasu, utrwalając te obserwacje na zdjęciach. Wykonywali też inne zadania, jak między innymi – zielnik z liści, prace plastyczne i techniczne.

Opracowanie Małgorzata Olczyk

Głównym elementem tańca jest ruch ciała wykonawcy, może on być bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy, ale zawsze celowy. W Szkolnym Konkursie Tańca dla klas I-III laureatami zostali: 

I miejsce – Paula Gryglewska, II miejsce – Laura Babińska, III miejsce – Julia Kowalska.

Opracowanie: K. Makuch-Jachowicz, S. Oberska

Szkolny konkurs ortograficzny, którego ideą było m.in. propagowanie kultury języka polskiego oraz doskonalenie techniki pisania zgodne z zasadami ortograficznymi, został rozstrzygnięty. Czternastu uczestników miało możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji. Laureatami zostali: Jakub Cichoń – I miejsce, Maja Trzeciak – II miejsce, Wiktoria Bogacka – III miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Opracowanie: Katarzyna Makuch-Jachowicz, Sylwia Oberska, Jolanta Zasempa

.

Zmiana nawyków żywieniowych oraz ich utrwalenie to główne cele innowacji pedagogicznej „Jem zdrowo przez cały rok” realizowanej przez uczniów klasy V – Maję Goniewicz i Kacpra Kubika. Uczniowie przez osiem miesięcy poznawali wartości odżywcze warzyw i owoców (krajowych i egzotycznych) oraz wzbogacali wiedzę za pomocą zmysłów. Kształtowali nawyki spożywania wody mineralnej, mleka, naturalnych soków, poznawali szkodliwe skutki spożywania w nadmiarze cukru oraz wymieniali produkty zawarte w piramidzie żywieniowej. Aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu zdrowych kanapek, surówek, sałatek oraz koktajli. Wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych w okresie dorastania z pewnością zaprocentuje w całym dorosłym życiu. Serdeczne podziękowania dla Rodziców za współpracę we wspieraniu Waszych Dzieci w ich indywidualnym rozwoju. Za każde miłe słowo i każdy przejaw Waszej aktywności podczas realizacji innowacji pedagogicznej „Jem zdrowo przez cały rok”.
Opracowanie: Sylwia Oberska

Gratulacje dla Emilii Stankiewicz z oddziału przedszkolnego, która zajęła III miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Wiosna w czystym i pachnącym lesie”. W tym konkursie wzięła również udział praca wykonana przez Alicję Sowę. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w nowej formie, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną. Inspiracją do wykonania pracy plastycznej była prezentacja multimedialna przygotowana przez organizatorów oraz wiadomości zdobyte podczas zajęć o tematyce przyrodniczo- ekologicznej.

Opracowanie Urszula Dyktyńska

W ramach świetlicowej innowacji pedagogicznej PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA –POZNAJEMY REGIONY POLSKI” uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej mieli okazję poznać tradycje, zwyczaje, obrzędy ludowe z poszczególnych regionów Polski oraz wzmocnić poczucie radości z bycia Polakami. Innowacja była skierowana do najmłodszych uczniów świetlicy, bowiem jest to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. Każdego miesiąca uczniowie poznawali inny region Polski, łącznie „zwiedzili” osiem regionów.

 
Opracowanie Katarzyna Makuch-Jachowicz, Sylwia Oberska

Dnia 18.06.2021 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Dziecko w literaturze”. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie plastycznej postaci dziecka opisywanego w literaturze. Uczniowie klas IV-VIII rozwijali wyobraźnię, prezentowali własne dokonania twórcze oraz umacniali wiarę we własne możliwości. 

Laureatami zostali: Piotr Parzuchowski – I miejsce, Lena Świtaniak – II miejsce, Tymoteusz Trzeciak – III miejsce. Gratulujemy!

Opracowanie Sylwia Oberska, Jolanta Zasempa

Tegoroczny VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy „Tajemnice przyrody” przebiegał pod hasłem „Bezcenna woda” w ramach programu edukacji ekologicznej realizowanego w naszej szkole. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią przybrał inną formę niż w latach ubiegłych. Wszystkie zadania uczestnicy konkursu wykonali w swoich placówkach. Powstały makiety przestrzenne tematycznie związane z hasłem konkursowym oraz przedstawienia oparte o własny scenariusz, a także klasyczne teksty literackie.

.W wyniku rywalizacji zwyciężyła drużyna z PSP w Kietlinie. II miejsce zdobyły dzieci z oddziału przedszkolnego z PSP nr 5 w Radomsku, a III miejsce – sześciolatki z PP nr 9 w Radomsku. Każda drużyna otrzymała krzewy ogrodowe, które upiększą ich placówki, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Gratulujemy zawodnikom i ich opiekunom oraz dziękujemy za udział w konkursie.

Organizatorzy: Danuta Kaczmarczyk i Elżbieta Janik

Skip to content